რუსეთიდან საქართველოს კიდევ 60 მოქალაქეს გამოაძევებენ
თბილისი.25.10.06.მედიანიუსი. რუსეთიდან დეპორტაცია საქართველოს კიდევ სულ ცოტა 60 მოქალაქეს ემუქრება. ისინი საქართველოში მესამე ქვეყნის _ უკრაინის, აზერბაიჯანის ან სომხეთის გავლით დაბრუნდებიან.
რუსეთის საგანგებო სიტუაციათა სამინისტროს თვითმფრინავით სპეცრეისები უახლოეს მომავალში არ იგეგმება, ამიტომ დეპოტირებულებს რუსეთის დატოვება ჩვეულებრივ სამგზავრო თვითმფრინავით მოუწევთ.
მგზავრობის საფასურს რუსეთის ხელისუფლება დაფარავს, მაგრამ პრობლემაა მათთვის ბილეთების შეძენა. ერევნის, ბაქოსა და კიევის მიმართულებით ერთი თვით ადრე ყველა ბილეთი უკვე გაყიდულია და დაკავებული ქართველების ბედი ჯერჯერობით გაურკვეველია.

Sixty More Georgians Are About to Be Deported from Russia
Tbilisi.25.10.06. Media-news. At least 60 more Georgians face danger of deportation from Russia. They will reaturn to Georgia via a third country: Ukraine, Azerbaijan or Armenia.
No special flights are further planned by Russian Ministry of Extraordinary Situations. Thus the deported people will have to leave Russia by ordinary passenger plane.
Travel expenses will be covered by  Russian Government. However, there is a problem of buying tickets. All tickets to Yerevan, Baku and Kiev have already been sold a month earlier and the fate of detained Georgians vague.