დეპორტირებულ ქართველთა უფლებების დარღვევის საკითხს საპარლამენტო კომისია შეისწავლის
თბილისი.25.10.06.მედიანიუსი. საქართველოს პარლამენტში შეიქმნა საგამოძიებო კომისია, რომელიც რუსეთიდან დეპორტირებული ქართველების პრობლემებს შეისწავლის. კომისია მუშაობას 26 ოქტომბრიდან შეუდგება და მას საპარლამენტო უმრავლესობის წევრი ნიკა გვარამია უხელმძღვანელებს.
ნიკა გვარამიას კანდიდატურა ოპოზიციისთვის მისაღები აღმოჩნდა და მისგან მწვავე პოლიტიკური შეფასებების გაკეთებას მოითხოვს.
`კომისია იქნება რეალურად პოლიტიკური ცენტრი დეპორტირებული ქართველების უფლებების დარღვევის  შეფასებისა და, უპირველეს ყოვლისა, ის გააკეთებს პოლიტიკურ შეფასებას. ასევე მოხდება ამ პროცესების სამართლებრივი შეფასებაც. შეგროვებული მასალები გაეგზავნება საერთაშორისო თანამეგობრობის ყველა ორგანიზაციას, რათა მოხდეს მათი მხრიდან რუსეთის მიმართ მკაცრი სანქციების გატარება~, _ აცხადებს ნიკა გვარამია.

Parliamentary Commission Will Study Violation of Deported Georgians' Rights
Tbilisi. 25.10.06. Media-news. The Investigative Commission has been set up within Georgian Parliament to study the problems of Georgians, deported from Russia.   The commission will start its activity on October, 26. Nika Gvaramia, member of Parliamentary
Majority will be head of the commission.
He turned out an acceptable candidate for the opposition as well,  who demands to hear critical statements from Mr. Gvaramia.
`The commission will be political centre, which will investigate facts of violation  deported Georgians’ rights. It will make both political and legal estimations. The whole material will be  sent to all International Organizations to carry out severe sanctions against Russia’, - Nika Gvaramia steted.