ოსმა ე.წ. სამართალდამცველებმა ოსურ სოფელში სტუმრად ჩასული ქართველები დახვრიტეს
თბილისი.31.10.06.მედიანიუსი. დღეს, გამთენიისას ცხინვალის სეპარატისტული ხელისუფლების ე.წ. შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა ჯავის რაიონის სინაგურის მთებში ოთხი ქართველი ჯერ აწამეს და მერე დახვრიტეს.
როგორც 'მედიანიუსს' ცხინვალის რეგიონიდან სარწმუნო წყარომ აცნობა, აბსოლუტური დეზინფორმაციაა სეპარატისტების მიერ გავრცელებული ინფორმაცია, თითქოს ქართველები ჯავის რაიონში დივერსიული აქტების განხორციელების მიზნით იმყოფებოდნენ და ისინი ე.წ. შს სამინისტროს თანამშრომლებთან შეტაკებისას მოკლეს.
ინფორმირებული წყაროს მტკიცებით, ქართველები ცხინვალის რაიონის ოსურ სოფელ ქემერტში ახლობელთან სტუმრად იმყოფებოდნენ და სწორედ აქედან გაიტაცეს ისინი ჯავის მიმართულებით ოსური შეიარაღებული ფორმირების წევრებმა. ქართველებს იარაღი არ ჰქონდათ.
სარწმუნო წყაროს ინფორმაციით, ოსურმა შეიარაღებულმა ფორმირებამ ქართველები პირადი ანგარიშსწორების მიზნით დახვრიტა.
დასახვრეტის ადგილას კი სინაგურის მთები იმიტომ შეარჩიეს, რომ ეს ტერიტორია არ მიეკუთვნება ეუთოს მონიტორინგის ჯგუფის და სამშვიდობო ძალების პატრულირების რაიონს.

Tbilisi. 31.10.06. Media-News. The representatives of Tskhinvali separatist Government’s so called Interior Ministry, first tortured and   then shot 4 Georgians  in the Sinaguri mountains Of Java, today, at daybreak.
According to an anonym source from Tskhinvali region, the information, spread by separatists, as if the Georgians were killed during attack, and that they intended to conduct act of sabotage, is not true.
The informed source states that the Georgians, visiting their relatives in Ossetian village Kemerti, were kidnapped and taken in the direction of Java. The Georgians had not got any weapon.
According to reliable source, the reason Ossetian armed grouping shot the Georgians was private revenge.
As for the Sinaguri maintains, this place was chosen specially, because this territory does not belong to the region patrolled by OSCE Monitoring Group and Peacekeeping Forces.