ქარელის რაიონის ყოფილი გამგებელი ,,თრიალეთს” დეზინფორმაციაში ადანაშაულებს
ტელერადიოკომპანია ,,თრიალეთის” მილოცვას იმის თაობაზე, რომ ქარელის რაიონის გამგებლის ყოფილი მოადგილე ბესიკი ბანკანაშვილი თანამდებობაზე აღდგა, ქარელის რაიონის ყოფილი გამგებელი გია ზანარდია დეზინფორმაციას უწოდებს.
საქმე იმაშია, რომ 2006 წლის ივნისს ქარელის გამგებლის გია ზანარდიას ბრძანებით თანამდებობიდან გათავისუფლდნენ მისი ორივე მოადგილე – თინა გაგნიძე და ბესიკი ბანკანაშვილი. თინა გაგნიძე მაშინდელი პარლამენტარის ბადრი ნანეტაშვილის მეუღლის ალალი ბიძაშვილია, ხოლო ბესიკი ბანკანაშვილი ბადრი ნანეტაშვილის თანაკლასელი. ბადრი ნანეტაშვილი და ბესიკი ბანკანაშვილი ქარელის რაიონის სოფელ კეხიჯვარში ერთად სწავლობდნენ. ტელეკომპანია, რომელმაც ბესიკი ბანკანაშვილს თანამდებობაზე აღდგენა მიულოცა, ბადრი ნანეტაშვილს ეკუთვნის.
მას შემდეგ რაც საქართველოს პარლამენტმა ბადრი ნანეტაშვილი პარლამენტიდან გამოაძევა, შესაბამისად ადგილზე მისი კლანის წევრები ჩამოაშორეს მაღალ თანამდებობებს. ბანკანაშვილმა მოგვიანებით გამგებლის ბრძანება სასამართლოში გაასაჩივრა. როგორც ,,თრიალეთი” იუწყება, მოსამართლემ, გია ზანარდიას ბრძანება უსაფუძვლოდ მიიჩნია და ბანკანაშვილი თანამდებობაზე აღადგინაო.
ბესიკი ბანკანაშვილმა განაცხადა, რომ სამუშაოს შეუდგება და დაკისრებულ მოვალეობას პირნათლად შეასრულებს.
,,თრიალეთის” განცხადებას სასაცილოს უწოდებს ბრძანების ავტორი გია ზანარდია: `შეუძლებელია ბანკანაშვილი თავის პოსტს დაუბრუნდეს, რადგან ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების შემდეგ გამგებელიც და შესაბამისად მისი მოადგილეები ჩამოშორდნენ პოსტს. მოსამართლემ გადაწყვეტილება თვითმმართველობის არჩევნების შემდეგ დაიწერა. არც ახალი გამგებელია არჩეულია ჯერ, რომ ბესიკი ბანკანაშვილი მოადგილედ დაენიშინა. ისე რომ ,,თრიალეთის” ინფორმაცია დეზინფორმაციაა.” – განაცხადა გია ზანარდიამ სააგენტო ,,ჯი-ეიჩ-ენთან” საუბარში.

Former Governor of the Kareli Distirct Blames "Trialeti' for Misinformation
TV and Radio Company 'Trialeti' congratulated former deputy governor of the Kareli district, Besiki Bankanashvili, for his being re-appointed on the position. Gia Zarandia, Former Governor of the Kareli District, calls it misinformation.
In June 2006, Gia Zarandia fired both his deputies, Tina Gagnidze and Besiki Bankanashvili. Tina Gagnidze is a cousin of the former MP Badri Nanetashvili's wife, while Besiki Bankanashvili was Badri Nanetashvili's classmate. The TV Company, which congratulated Bankanashvili for his re-appointment, belonged to Badri Nanetashvili.
Since the Georgian Parliament fired Badri Nanetahsvili, his close people have also left their high positions. Later on, Bankanashvili sued the governor's decree at the court. According to the 'Trialeti', the judge found Gia Zarandia's decree unreasonable and re-appointed Bankanashvili to his position.
Gia Zarandia considers 'Trialeti's announcement funny. "Bankanashvili can not be re-appointed, because both the governor and his deputies were dismissed after local governmental elections. The judge has passed the verdict after elections. There was no governor to appoint Besik Bankanashvili as his deputy. Thus, 'Trialeti' has spread misinformation," said Gia Zarandia to "GHN".