ორი შვილის მამა - პოლიციის მორიგი მსხვერპლი
თბილისი.19.12.06.მედიანიუსი. ქუთაისში საპატრულო პოლიციის მიერ ჩატარებული ოპერაციისას დაღუპული 19 წლის ვალერი ფხაკაძეს დღეს დაკრძალავენ.
დაღუპულის ოჯახის წევრები და არასამთავრობო ორგანიზაცია “თანასწორობის ინსტიტუტის” წარმომადგენლები აღნიშნული საქმის გამოძიებას და ქუთაისის საპატრულო პოლიციის თანამშრომლის, ვინმე ტაბატაძის დასჯას ითხოვენ.
როგორც „მედიანიუსს“ „თანასწორობის ინსტიტუტის“ წარმომადგენელმა, ლევან გოგიჩაიშვილმა განუცხადა, “არავითარი ოპერაცია არ ყოფილა და ორი შვილის მამა, ვალერი ფხაკაძე, მორიგი უდანაშაულო მსხვერპლია”.
„19 წლის ვალერი ფხაკაძეს ქუთაისის საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა ჯერ ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს და შემდეგ მოკლეს. მათი ინფორმაცია, თითქოს ფხაკაძე ქურდობის ფაქტზე დააკავეს, სრული სიცრუეა”, _ განაცხადა ლევან გოგიჩაიშვილმა და დასძინა, რომ უსამართლოდ მოკლულის ოჯახმა „თანასწორობის ინსტიტუტს“ სიმართლის დასადგენად მიმართა.  „დღეს ჩვენ  ვალერი ფხაკაძის დაკრძალვის პროცესს დავესწრებით და შემდეგ უკვე  საპროტესტო აქციებს დავიწყებთ, რომელიც პერმანენტულ ხასიათს მიიღებს”, - აღნიშნა „თანასწორობის ინსტიტუტის“  წევრმა.

Father of Two Children Has Become a Next Victim of Patrol Police
Tbilisi 19.12.06 Media News. Today was the funeral of nineteen-year-old Valeri Phkhakadze, who was murdered during special operation by Kutaisi Patrol Police.
Family members of the murdered man and representatives of the non-governmental organization Egalitarian Institute demand investigation of the fact and the punishment of certain Tabatadze, an officer in Kutaisi patrol police.
Levan Gogichaishvili, representative of the Egalitarian Institute stated in his conversation with Media News that “It was not a special operation. Valeri Phkhakadze, father of two children is next innocent victim of police.”
“Initially, patrol policemen physically assaulted Phkhakadze and then killed him. Their information, that he was detained during the robbery, is false,” said Gogichaishvili. He added that the family members of the victim applied the Egalitarian Institute to find out the truth. “After the funeral and we will start permanent demonstrations,” declairs the member of the Egalitarian Institute.