მეტრო დელისის მიმდებარე ტერიტორიაზე გარემოვაჭრეები არ დაუშვეს
დღეს დილიდან მეტრო დელისის მიმდებარე ტერიტორიაზე გარემოვაჭრეები აღარ დაუშვეს. თბილისის მეტროს ადმინისტრაციამ და დაცვის სამსახურმა ამ ტერიტორიაზე ვაჭრობა აკრძალა. მერიის გადაწყვეტილებას გარემოვაჭრეები აპროტესტებენ და სავაჭროდ ალტერნატიულ ფართს ითხოვენ.
"ეს ჩვენთვის ორჯერ ლტოლვილობას ნიშნავს. ფაქტობრივად, ლუკმაპურის გარეშე ვრჩებით, შეღავათები მოგვიხსნეს, როგორც ირკვევა, მალე დახმარებასაც მოგვიხსნიან და ჰაერში ვრჩებით. თუ არ ვჭირდებით ამ ხელისუფლებას, გვითხრას და გადავიკარგებით სადმე", - აცხადებს სოხუმელი დევნილი სვეტა ნადარაია "ჯი-ეიჩ-ენ" - თან საუბარში.
ცნობისთვის, დელისის მეტროში 40-მდე გარემოვაჭრე ვაჭრობდა, თითქმის ყველა მათგანი აფხაზეთიდან დევნილია.

Traders Were Not Allowed To Trade Near The Delisi Underground Station in Tbilisi
This morning, traders were not allowed to trade near the Delisi underground station. The Tbilisi Metropolitan Administration and security service officers did not let them trade in the area. The traders protest the decision of the City Hall and demand alternative locations to practice their activities.
“We were turned into IDPs for the second time. In fact we are left without our minimum income. They deprived us from our allowances and very soon they will cease aiding us. We will stay in a very obscure situation. If this government does not need us, let them tell us directly and we will disappear somewhere,” said Sveta Nadaraia, an IDP from Sukhumi in her conversation with the GHN.
Nearly 40 traders traded in the area of the Delisi underground station and most of them were IDPs from Abkhazia.