სახალხო დამცველის წარმომადგენელი ჟურნალისტებთან დაკავშირებით მომხდარი ინციდენტის გამოძიებას ითხოვს
საქართველოს სახალხო დამცველის ოფისის მონიტორინგისა და გამოძიების დეპარტამენტის უფროსი გიგა გიორგაძე 19 მარტს, თბილისში,  სააპელაციო სასამართლოში მომხდარი ინციდენტის გამოძიებას ითხოვს.
ტელეკომპანიების ცნობით, სააპელაციო სასამართლოს მანდატურებმა  ჟურნალისტებს, რომლებიც 14 წლის მოზარდის გიორგი ზერეკიძის სასამართლო პროცესის დროს  დარბაზში მომხდარ არეულობას იღებდნენ, ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს. ამასთან,  დაიმტვრა ტელეკომპანია „რუსთავი 2“-ის კამერა.
უნდა გაირკვეს: იყო თუ არა მანდატურების მხრიდან უფლებამოსილების გადამეტება, განაცხადა გიორგაძემ, რომელიც პირადად  იმყოფებოდა  იმ სასამართლო პროცესზე და ამ  ინციდენტს შეესწრო.
„დავინახე ფიზიკური ზემოქმედება ჟურნალისტებზე, რაც გამოიხატა უშუალოდ ფიზიკურ შეურაცხყოფასა და აპარატურის დაზიანებაში“,- განაცხადა გიორგაძემ.

Representative of Public Defender Demands That the Incident Concerning the Journalists be Investigated
Head of Monitoring and Investigation Department of Georgian Public Defender’s Office Giga Giorgadze demands that the incident that took place in Tbilisi Court of Appeal on March 19 be investigated.
According to TV stations, court bailiffs physically abused the journalists who were filming the fracas inside the courtroom after the trial of 14 year old Giorgi Zerekidze was over. TV station “Rustavi 2’s” camera was broken.
“It must be investigated whether the bailiffs abused their power” – Giorgadze said, who was a witness to the incident inside the courtroom.
“I saw how they physically assaulted journalists, which was manifested by the physical abuse and damaging of the TV station’s equipment” – Giorgadze said.