კახეთის სამხარეო პროკურატურამ რადიო „ჰერეთის“ დირექტორის ცემის ფაქტზე ყოფილი პარლამენტარი დააკავა
კახეთის სამხარეო პროკურატურამ  რადიო „ჰერეთის“ (ლაგოდეხი) დირექტორის  რამაზ სამხარაძის ცემისა და მასზე განხორციელებული მუქარების ფაქტზე აღძრული სისხლის სამართლის საქმე გახსნა.
რამაზ სამხარაძის ცნობით, ყოფილი პარლამენტარი  დავით კაპანაძე და  მისი მეგობარი,  ლაგოდეხის მკვიდრი გია ყორღანაშვილი სამართალდამცავებმა 17 მარტს როგორც ეჭვმიტანილები დააკავეს და მა თ აღმკვეთი ღონისძიება შეუფარდეს,  გირაოს გადახდის პირობით.
თავისუფლების სანაცვლოდ კაპანაძეს  10 ათასი ლარის ყორღანაშვილს კი 5 ათასი ლარის გადახდა დაეკისრა.
რამაზ სამხარაძე  გასული წლის 9 ოქტომბერს სცემეს. წინასწარი ვერსიით, კაპანაძემ  ის რადიო „ჰერეთის“ საინფორმაციო ანალიტიკურ პროგრამა “მთელ კვირაში” გასულ კრიტიკული სიუჟეტისთვის სცემა. სიუჟეტში კაპანაძის  საქმიანობაზე იყო საუბარი.
ყორღანაშვილს ბრალი ედება სამხარა ის მიმართ  მუქარისა  და ფსიქოლოგიური ზეწოლის განხორციელება.
სამხარეო პროკურატურა საქმის გახსნასთან დაკავშირებით 20 მარტს, 16:00 საათზე, თელავში სპეციალურ ბრიფინგს გამართავს.
რამაზ სამხარაძემ განაცხადა, რომ ის არ მოელოდა, რომ პროკურატურა ამ საქმეს გახსნიდა, რადგან კახეთში ჟურნალისტებზე ზეწოლის და ფიზიკური შეურაცხყოფის უამრავი ფაქტი არსებობს, რომლებიც დღემდე გამოუძიებელია.

Kakheti Prosecutor’s Office Detained a Former MP for Beating the Director of Radio Station “Hereti”
Kakheti (region in east Georgia) Prosecutor’s Office has finished the investigation of the criminal case concerning the beating and threatening of Director of radio station “Hereti” (Lagodekhi) Ramaz Samkharadze.
According to Ramaz Samkharadze, former MP David Kapanadze and his friend Gia Korghanashvili (who lives in Lagodekhi) were detained by law enforcers on March 17, court ordered them to pay bail.
Kapanadze has to pay 10 thousand GEL and Korghanashvili 5 thousand GEL.
Ramaz Samkharadze was beaten on October 9, 2006. According to preliminary investigation, Kapanadze beat him for the radio story aired by “Hereti” in which Kapanadze’s activities were covered. Korghanashvili is accused of threatening and putting psychological pressure on Samkharadze.
Kakheti Prosecutor’s Office will hold a special briefing at 4 p.m. on March 20.
Ramaz Samkharadze said he didn’t expect the Prosecutor’s Office would solve the case as there were lots of incidents of pressuring and physical abuse of journalists in Kakheti.