პოლიციელებმა არასრულწლოვანი გოგონა არასწორი ჩვენების გამოძალვის მიზნით სცემეს
17 წლის მარიამი პოლიციელებმა ქუჩაში მაშინ აიყვანეს, როდესაც ის თავის მეგობარს მობილურის დაბრუნებას სთხოვდა. პოლიციელები ამ ფაქტს შემთხვევით შეესწრნენ.
გოგონა თავს დაზარალებულად არ ცნობს, ამბობს, რომ ეს მეგობრებს შორის უბრალო უთანხმოება იყო თუმცა, პოლიცია მას ახლობლის დადანაშაულებას აიძულებდა.
მარიამისაგან ჩვენების გამოძალვას პოლიციელები ფიზიკური ძალის გამოყენებით შეეცადნენ. გოგონას სამედიცინი ოქსპერტიზა ჩაუტარდა, რომელმაც მის სხეულზე ფიზიკური ზემოქმედების კვალი დაადასტურა.
ის ღამე მარიამმა წინასწარი დაკავების საკანში გაატარა, მეორე დღეს კი იგი სასამართლომ პოლიციელებისათვის წინააღმდეგობის გაწევის გამო 400 ლარით დააჯარიმა.
აღნიშნულ ფაქტთან დაკავშირებით, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის პროკურატურას დაზარალებულმა 10 დღის წინ განცხადებით მიმართა, თუმცა, უშედეგოდ.

Seventeen-year-old Mariami was detained by policemen when she was demanding her friend to return her mobile phone. Policemen witnessed the incident quite by chance.
The girl does not consider her guilty and says that it was an ordinary disagreement between friends. However, the policemen demanded her to accuse her friend.
Policemen tried to force the girl make a testimony under physical assault. The girl was medically examined and it showed the trace of physical assault on her body.
Mariam spent that night in the cell of a pre-trial detention setting. On the next day the court fined her with 400 lari for resistance against the policemen.
Regarding the incident, the victim appealed to the Prosecutor’s Office of the Adjara Autonomous Republic ten days ago in vain.