მართლმადიდებლობის დასაცავად ოპოზიცია საპროტესტო აქციას გამართავს
პოლიტიკური გაერთიანება „ჩვენ თვითონ“ და არასამთავრობო ორგანიზაციათა კოალიცია „ჩვენი უფლებებისთვის“ ყველა მართლმადიდებელს საპროტესტო აქციაზე მისვლისკენ მოუწოდებს. აღნიშნული მოწოდება მათ დღეს სახელმწიფო კანცელარიის შენობის წინ ერთობლივად გამართულ ბრიფინგზე გააკეთეს.
„ხელისუფლების მხრიდან დედაეკლესიაზე ანგარიშსწორება აღმაშფოთებელია. ყველა მართლმადიდებელს, ქართული ეკლესიის მრევლს მოვუწოდებ, მოვიდნენ ხვალ, ხუთ საათზე პარლამენტის შენობის წინ აქციაზე,“ - განაცხადა არასამთავრობო ორგანიზაციათა კოალიციის „ჩვენი უფლებებისთვის“ თავმჯდომარემ დავით ლილუაშვილმა.
„ჩვენ სოციალურ-პოლიტიკურ მოთხოვნებთან ერთად ეკლესიისადმი ანგარიშსწორების შეწყვეტის საკითხს დავაყენებთ და ყველა ადამიანს მოვუწოდებთ, მოვიდნენ აქციაზე და გამოხატონ თავიანთი პროტესტი,“ - აცხადებს პოლიტიკური გაერთიანება „ჩვენ თვითონ“-ის თავმჯდომარის მოადგილე ვალერი ჭელიძე.

Opposition Will Hold Protest Demonstration to Protect Orthodox Church
Political Union “By Ourselves” and Coalition of Non-Governmental Organizations “For Our Rights” call upon every orthodox person to join the protest demonstration. They made the statement at the briefing in front of the State Chancellery.
“We are astonished because the government harasses the church. I call upon every orthodox person, the parish of Georgian church to join the demonstration in front of the Parliament tomorrow at 5:00 PM,” said Davit Liluashvili, chairman of the NGO Coalition.
“We will demand to stop the harassment on the Church in addition to other social-political demands. Thus we call upon everybody to join us and express their protest,” said Valeri Chelidze, the deputy chairman of the Political union “By Ourselves.”