რუსთავის საპყრობილედან 43 არასრულწლოვან პატიმარს ავჭალაში უახლოეს მომავალში დააბრუნებენ
თბილისი.16.08.07.მედიანიუსი. საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს სასჯელაღსრულების დეპარტამენტის არასრულწლოვანთა აღმზრდელობით დაწესებულებაში 13 აგვისტოს მომხდარი ინციდენტის შემდეგ, რუსთავის №2 დაწესებულებაში გადაყვანილი პატიმრების ნაწილი საპყრობილის რეჟიმის საპატიმროში 3 თვის განმავლობაში დარჩება, 43 მათგანი კი აღმზრდელობით დაწესებულებაში ოპერატიულ-სარეჟიმო მდგომარეობის გამოსწორების შემდეგ, ეტაპობრივად დაბრუნდება.
როგორც იუსტიციის სამინისტროში აცხადებენ, არასრულწლოვანთა აღმზრდელობით დაწესებულებაში 13 აგვისტოს პატიმრების მხრიდან შინაგანაწესის დარღვევის გამო გართულდა ოპერატიულ - სარეჟიმო მდგომარეობა. მსჯავრდებულებმა დაამტვრიეს ფანჯრები და ოთახებში არსებული ინვენტარი. 14 აგვისტოს დაწესებულებაში მყოფი 207 პატიმრიდან 107 საპყრობილის რეჟიმის დაწესებულებაში გადაიყვანეს.

43 Juvenile Prisoners Will Soon Be Returned to Avchala Custody from Rustavi Prison
Tbilisi.16.08.07.Medianews. After the incident on August 13 in Juvenile Custody of the Georgian Ministry of Justice prisoners were taken to Rustavi Prison # 2. Part of prisoners will remain in the strict regime custody for three months while the other 43 will be returned to the custody after the improvement of operative-regime conditions.
Representatives of the Ministry of Justice stated that the situation complicated on August 13 because of disorder. Prisoners broke windows and furniture in cells. On August 14, 107 prisoners out of total 207 was taken to strict regime prison.