გაერთიანებულმა ოპოზიციამ 2 ნოემბრის აქციასთან დაკავშირებით მერია წინასწარ გააფრთხილა
გაერთიანებულმა ოპოზიციამ 2 ნოემბრისთვის დაგეგმილ აქციასთან დაკავშირებით თბილისის მერიაში ოფიციალური განცხადება შეიტანა. ოპოზიცია 2 ნოემბრამდე ყოველდღიურ საინფორმაციო აქციას გურიაში, ოზურგეთში, ჩოხატაურში, ბათუმსა და ფოთში გამართავს.
„ჩვენ 2 ნოემბერს რუსთაველის პროსპექტზე 100 000-კაციან მიტინგს ვგეგმავთ და ამ დღეს კეთილი ინებოს ქალაქის მერიამ და იზრუნოს სატრანსპორტო საშუალების გადაადგილებაზე“, - განაცხადა დღეს გამართულ ბრიფინგზე „ხალხის პარტიის“ ლიდერმა კობა დავითაშვილმა.
გაერთიანებული ოპოზიცია დღეს მოძრაობის „ძალადობის წინააღმდეგ“ მიერ გამართულ აქციასაც შეუერთდა. ეს აქცია ამ მოძრაობის 4 აქტივისტის გათავისუფლების მოთხოვნით დიღომში პოლიციის მთავარ სამმართველოსთან გაიმართა. აქტივისტები რამდენიმე დღის წინ აქციაზე დააკავეს.

The United Opposition Let the Mayor’s Office Know About the Demonstration on 2 November in Advance
The united opposition delivered the official application about the demonstration on 2 November to the Tbilisi Mayor’s office. The opposition will also conduct demonstrations in Guria, Ozurgeti, Chokhatauri, Batumi and Poti.
“On 2 November we are going to conduct a demonstration with a 100.000 people on Rustaveli Avenue, so the office of Tbilisi Mayor must take care of the transport movement,” – said the leader of the “People’s Party”, Koba Davitashvili, during the briefing which was held today.
The united opposition joined the protest which was held by the “Movement Against Violence”. This protest was held in Dighomi in front of the main office of the police demanding to release their four activists, who were arrested. The activists were arrested during the demonstration a few days earlier.