ოპოზიციამ ხელისუფლებას ვადა 18 საათამდე მისცა
პარლამენტის შენობის წინ მიმდინარე საპროტესტო აქციაზე გაერთიანებული ოპოზიციის წარმომადგენლებმა ხელისუფლებას 18 საათამდე მისცეს ვადა, რათა მიიღონ პასუხი, აპირებს თუ არა საქართველოს პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი მომიტინგეთა მოთხოვნების დაკმაყოფილებას.
გაერთიანებული ოპოზიციის წევრები კოკა გუნცაძე, კახა კუკავა, ლევან გაჩეჩილაძე, თინათინ ხიდაშელი და სალომე ზურაბიშვილი 18 საათამდე საქართველოს პრეზიდენტთან შეხვედრას შეეცდებიან.
მომიტინგეთა მოთხოვნებია: 2008 წლის გაზაფხულზე საპარლამენტო არჩევნების ჩატარება, ცენტრალური საარჩევნო კომისიის პარიტეტულ პრინციპებზე დაკომპლექტება და პოლიტპატიმრების გათავისუფლება.

Opposition Set 6:00 PM as a Deadline for Government
Representatives of the United Opposition set 6:00 PM as a deadline for the government at the protest demonstration in front of the Parliament. They want to know whether Georgian President Mikheil Saakashvili intends to satisfy the demands of the demonstrators.
Koka Guntsadze, Kakha Kukava, Levan Gachechiladze, Tinatin Khidasheli and Salome Zurabishvili, opposition leaders, will try to meet the president at 6:00 PM.
The demonstrators demand: to hold parliamentary elections in spring of 2008; to set up Central Election Commission on parity principles and to release political prisoners.