კომპანია „აიეტმა“ გათიშული საინფორმაციო არხები ჩართო
დაახლოებით 30 საათის განმავლობაში გათიშული საკაბელო ტელევიზიის „აიეტის“ 10-მდე არხი უკვე აღდგენილია. როგორც „ადამიანის უფლებათა ცენტრს“ „აიეტის“ პროგრამების მენეჯერმა ნანა ნამორაძემ განუცხადა, კომპანიის დირექტორმა შესაბამისი ზარი მიიღო, რის შემდეგაც ათამდე არხი, სხვა, გასართობი არხით ჩანაცვლდა:
„მე არ ვიცი კონკრეტულად ვინ დარეკა ჩვენს კომპანიაში, მაგრამ მიუხედავად იმისა, რომ ჩვენი კომპანია კერძოა, დებულებაში გვიწერია, რომ საგანგებო სიტუაციის დროს ყველა საინფორმაციო არხი უნდა გაითოშოს. ჩვენ კანონმორჩილი კომპანია ვართ და ამიტომ, ეს მოთხოვნა, რა თქმა უნდა, დაუყოვნებლივ შევასრულეთ. თუმცა, იმის გამო, რომ ჩვენ მომხმარებელს 50 არხს ვთავაზობთ გათიშული არხები სხვა არხებით შევავსეთ“, - აცხადებს ნამორაძე.

The Ayety cable company has renewed broadcasting the 10 channels that were taken off air for about 30 hours. Nana Namoradze, the program manager at Aieti, said in her conversation with the Human Rights Center that the company director was called and ordered to replace 10 channels providing news with entertainment channels:
“I do not know who called our company, but outside that private exchange, there is an article in our charter that states in case of a state of emergency every informational channel must be shut down. We are a law-abiding company, so we immediately obeyed this order. As we offer 50 channels to our subscribers, we simply replaced the suspended channels with other ones.”