ნოდარ ჯავახიშვილი „ქართუ ბანკის“ გენერალური დირექტორის პოსტიდან გათავისუფლებულია
ნოდარ ჯავახიშვილი „ქართუ ბანკის“ გენერალური დირექტორისა და „ქართუ ჯგუფის“ პრეზიდენტის თანამდებობიდან გათავისუფლებულია . როგორც ჯავახიშვილმა განაცხადა, მასთან ერთად სამსახურიდან დათხოვნილია „ქართუ ბანკის“ მთელი დირექტორატი. მისივე ინფორმაციით, ახლად დანიშნული სამეურვეო საბჭოს სხდომის ოქმი გათავისუფლების შესახებ მათ ფოსტით მიუტანეს.
„ყველა სერიოზული პერსონის ერთად გათავისუფლება წარმოუდგენელია. უგულავა ჩვენ არ გვინახავს. ამით ხელისუფლებამ „ქართუ ბანკთან“ 9 თვიანი ბრძოლის ეპოპეა დაასრულა“, - განაცხადა ჯავახიშვილმა.
თბილისის საქალაქო სასამართლომ აღსრულების ეროვნული ბიუროს შუამდგომლობის საფუძველზე „ქართუ ჯგუფისა“ და „პროგრეს“ ბანკის აქციების მმართველად ვლადიმერ უგულავა დანიშნა.
„2012 წლის 12 ივლისს თბილისის საქალაქო სასამართლომ დააკმაყოფილა აღსრულების ეროვნული ბიუროს შუამდგომლობა სს „ქართუ ჯგუფის“ აქციათა 100%-ის და სს „პროგრეს ბანკის“ აქციათა 21,71450%-ის მმართველის დანიშვნის თაობაზე. აღსრულებას დაქვემდებარებული ქონების მმართველად, პროფესიული და პრაქტიკული გამოცდილების გათვალისწინებით დაინიშნა ეკონომიკური პოლიტიკის კვლევის საერთაშორისო ცენტრის პრეზიდენტი ვლადიმერ უგულავა“, - აღნიშნულია აღსრულების ბიუროს განცხადებაში.

Nodar Javakhishvili dismissed from the Post of General Director of “Bank Cartu”
Nodar Javakhishvili has been dismissed from the posts of General Director of “Bank Cartu” and president of “Cartu Group”. According to Javakhishvili, the whole board of “Bank Cartu” is dismissed with him. He said that he received the note on his dismissal from the newly created Board of Trustees by mail.
“It is unbelievable to dismiss all people at once. We have not even seen Ugulava. The government put an end its nine month struggle with “Bank Cartu” -Javakhishvili said.
Tbilisi Civil Court appointed Vladimer Ugulava as manager of the shares of “Cartu Group” and “Progress Bank” as recommended by the National Bureau of Enforcement.
“Tbilisi Civil Court complied with the recommendation of the National Bureau of Enforcement to appoint a manager for 100% of the shares in “Cartu Group” and 21.71450% of the shares in “Progress Bank” on July, 2012. Taking his professional and practical experience into consideration, Vladimer Ugulava, the President of Economic Policy Research Center was appointed as a manager of the property (belonging to National Bureau of Enforcement) subordinate to National Bureau of Enforcement”,-we read in the statement from the National Bureau of Enforcement.