დეპუტატი სერგო რატიანი „TS press”-ის ჟურნალისტის მიმართ მუქარას უარყოფს
ნაციონალური მოძრაობის“  წევრი, პარლამენტარი სერგო რატიანი გამოცემა „TS Press“- ის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციას, ამავე ვებ-გვერდის ჟურნალისტის, თეონა გიგაურის მიმართ მუქარის შესახებ უარყოფს.
სერგო რატიანი Media.Ge-თან საუბრისას იხსენებს, რომ ჟურნალისტმა დაურეკა და უთხრა, რომ ჰქონდა ჩანაწერი, საიდანაც ჩანდა, რომ იგი ქუთაისის მიმდებარე სოფლებში მოსახლეობასთან შეხვედრისას  მათ 19 აპრილის აქციაზე ჩასვლის სანაცვლოდ 250 ლარს სთავაზობდა.
„ვუთხარი, რომ ეს ტყუილი იყო და მსგავსი ჩანაწერი არ ექნებოდა. ვუთხარი მატყუარა ხარ-მეთქი. შემდეგ დავურეკე და სახელი და გვარი ვკითხე, რომ ამ ცილისმწამებლური საუბრის შესახებ უწყებათაშორისი კომისიისთვის მეცნობებინა“ აღნიშნა რატიანმა.
თეონა გიგაურის მტკიცებით,  დეპუტატი მას დაემუქრა.
გიგაური ამბობს, რომ მან მოიპოვა აუდიოჩანაწერი, სადაც რატიანი  მოსახლეობას შეხვედრისას ფულზე ესაუბრებოდა და დეტალების გასარკვევად მას დაურეკა.
„ვუთხარი რომ მაქვს ჩანაწერი სადაც ახსენებდა 250 ლარს. ფულის ხსენებზე გადმოვიდა შეურაცყოფაზე და მითხრა რომ მატყუარა ვიყავი. შემდეგ დამირეკა და მითხრა - შენ ამისთვის პასუხს აგებ“ -აცხადებს გიგაური.
ჟურნალისტი ამბობს, რომ მან დეპუტატთან საუბრის სრულად ჩაწერა ვერ მოახერხა - „როცა ჩაწერა დავიწყე ვუთხარი გაემეორებინა, მაგრამ ტელეფონი გათიშა“.

MP Sergo Ratiani of the United National Movement denies information spread by TS Press, which alleges that MP had abused their correspondent Teona Gigauri.
Reporting to Media.Ge Sergo Ratiani said the journalist had called him saying she had a footage which shows that the MP met residents of Kutaisi district villages and offered GEL 250 to them in exchange of attending the April 19 rally in Tbilisi.
“I told her it was not true and she could not have similar footage. I told her she was a liar. Later I called her back and asked her name to inform the Interagency Commission about the slander,” said Ratiani.
Teona Gigauri claims the MP had intimidated her.
Gigauri said she got hold of footage which proves Ratiani speaking to the population about money; then she called the MP to find out the details.
“I told him I had the footage  where he was offering 250 lari to people. Hearing that he started insulting me and called a liar. Afterwards he called me back and said I would be punished for that,” the journalist said.
The journalist said she could not completely record their conversation, “when I started recording and I asked him to repeat what he had said but he cut the line.”