ნორვეგიის ჰელსინკის კომიტეტი ევროკავშირის და ნორვეგიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს ფინანსური დახმარებით ახორციელებს რეგიონალურ პროექტს “კოალიცია ნდობისათვის” სამხრეთ კავკასიის ქვეყნებში - საქართველო, სომხეთი და აზერბაიჯანი; ასევე კონფლიქტურ რეგიონებში - აფხაზეთი, სამხრეთ ოსეთი და მთიანი ყარაბახი. საქართველოში აღნიშნული პროექტის ადგილობრივი პარტნიორი ორგანიზაციები არიან „ადამიანის უფლებათა ცენტრი“ და „მრავალეროვანი საქართველო.“ სამწლიანი პროექტის ფარგლებში იგეგმება სემინარების ჩატარება 2013-2014 წლებში სხვადასხვა მიზნობრივი ჯგუფებისათვის - სტუდენტები, სამოქალაქო აქტივისტები და ჟურნალისტები - სულ 6 სემინარი. შერჩეული კანდიდატები ვალდებულები იქნებიან, სრულად დაესწრონ ორი წლის განმავლობაში გამართულ ყველა სემინარს. პროექტის ფარგლებში ასევე დაგეგმილია სხვადასხვა შეხვედრები, სასწავლო ტურები, საჯარო დისკუსიები და ტელე-დებატები.
სემინარების პირველი ციკლი, სამი მიზნობრივი ჯგუფისათვის, იმართება 2013 წლის ივნისში, თბილისში. თითოეული სამიზნე ჯგუფისთვის განკუთვნილი სემინარის ხანგრძლივობა 3 დღეა. სემინარებს ჩაატარებენ ქართველი ექსპერტები. სემინარების სამუშაო ენაა რუსული და/ან ქართული.
მონაწილეობის მიღების მსურველებმა უნდა შეავსონ თანდართული სააპლიკაციო ფორმა ქართულ ან რუსულ ენაზე და გამოაგზავნონ ელექტრონულ მისამართზე: coalitionfortrust@gmail.com; აპლიკაციის გაგზავნის ბოლო ვადაა 12 მაისი, 2013 წ.

Norwegian Helsinki Committee, with financial support of the European Commission and Norwegian Ministry of Foreign Affairs, implements regional project “Coalition for Trust” in South Caucasus countries – Armenia, Azerbaijan and Georgia as well as conflict regions – Abkhazia, South Ossetia and Karabakh. Project partners in Georgia are local nongovernmental organizations Human Rights Center and Public Movement “Multinational Georgia”. The three-year project intends to hold seminars in 2013-2014 for different target groups – students, civil activists and journalists – total 6 seminars. The selected participants are required to participate in all seminars throughout two years. The Project also plans meetings, study trips, public discussions and TV-debates on peace/trust building and reconciliation issues.
First cycle of seminars for three target groups is to be held in June of 2013 in Tbilisi. Duration of seminar for each target group is three days. Georgian experts will give the seminars. The working languages are Russian and/or Georgian.
Interested applicants shall submit filled in application form in Georgian or in Russian language to the following email address: coalitionfortrust@gmail.com before May 12, 2013