გუნავას პროცესზე შსს-ს წარმომადგენლის დაკითხვისას სხდომა დაიხურა
საქალაქო სასამართლოში 18 ივნისს შსს-ს გენერალური ინსპექციის ყოფილი უფროსის,  თენგიზ გუნავას  სასამართლო პროცესზე დაზარალებული მხარის  - შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენელი  მომწმის სახით დაიკითხა. მოწმე სახელმწიფო საიდუმლოებას შეეხო, რის გამოც ბრალდების მხარის შუამდგომლობით, სასამართლო სხდომაზე  მოწმის დაკითხვის ნაწილი დაიხურა.
„2012 წლის სექტემბერში სამინისტროს გენერალური ინსპექციის უფროსმა, თენგიზ გუნავამ მიითვისა სამინისტროს კუთვნილი  49 500 ლარი და 3 000 ტონა საწვავი“, - განაცხადა დაკითხვისას სამინისტროს იურიდიულ საქმეთა განყოფილების თანამშრომელმა ნინო წოწონავამ.
იმის გამო, რომ საქმე  სახელმწიფო საიდუმლო დავალების შესრულებისას  თანხისა და საწვავის  გაცემას ეხებოდა,  ბრალდების მხარემ პროცესის დახურვის შუამდგომლობა დააყენა, რაც მოსამართლემ დააკმაყოფილა.

Trial on Gunava’s Case Closed When MIA Representative Was Questioned
Representative of the Ministry of Internal Affairs was questioned as a witness. He spoke about state secrets and the prosecutor’s office solicited to close the part of the trial when the witness was questioned.
“In September of 2012, head of General Inspection of MIA Tengiz Gunava misappropriated 49 500 lari and 3 000 tons of fuel of the Ministry,” said employee of Legal Unit of the MIA Nino Tsotsonava during interrogation.
Since the case referred to the allocating money and fuel for the performance of state secret task, prosecutor requested to close the trial and the judge satisfied it.