ელენე თევდორაძე სახალხო დამცველის მორიგი ანგარიშის დროულად განხილვას ითხოვს
პარლამენტის ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარე ელენე თევდორაძე უმაღლეს საკანონმდებლო ორგანოში სახალხო დამცველის მორიგი ანგარიშის დროულად განხილვას ითხოვს.
როგორც მან გუშინ გამართულ ბიუროს სხდომაზე განაცხადა, ამისათვის ეს საკითხი პარლამენტის მუშაობის დღის წესრიგში უნდა იყოს შეტანილი. თევდორაძის თქმით, სახალხო დამცველი ანგარიშებს წელიწადში ორჯერ ამზადებს. წლის მეორე ნახევრის ანგარიში პარლამენტში განსახილველად 31 ოქტომბერს შევიდა. მისი განხილვის ვადა დეკემბერში იწურება. თუმცა, ამ დოკუმენტის განხილვა ჯერჯერობით არ დაწყებულია.
ელენე თევდორაძის განმარტებით, ის, როგორც ამ საკითხის განხილვაში წამყვანი კომიტეტის თავმჯდომარე, ვალდებული იყო, პარლამენტისთვის ანგარიშის განხილვის ვადები შეეხსენებინა.

Elene Tevdoradze, chairwoman of the Human Rights and Civil Integration Committee in the Georgian Parliament, has requested a discussion on the next report of the Georgian Public Defender.
Tevdoradze stated yesterday at a bureau meeting that the Public Defender’s report should be listed on Parliament’s agenda. She said that the Public Defender prepares two reports each year. The second report was sent to the Parliament on October 31st and should be discussed until the end of December. Parliament has not, however, started discussion on it yet.
Tevdoradze explained that it was her responsibility as the chairwoman of the Human Rights Committee to remind her colleagues about the report.