"იმედის" მაუწყებლობის აღდგენის საკითხს თბილისსა და მოსკოვს შორის ვიდეოხიდი მიეძღვნება
11 დეკემბერს "რია-ნოვოსტის" თბილისის საერთაშორისო პრესცენტრში ვიდეოხიდი თბილისი-მოსკოვი გაიმართება, რომლის მონაწილეები ტელეკომპანია "იმედის" მაუწყებლობის აღდგენასთან დაკავშირებულ საკითხებს განიხილავენ.
"რია-ნოვოსტის" მოსკოვის პრესცენტრში შეკრებილი რუსი და მოსკოვში აკრედიტებული უცხოური მასმედიის წარმომადგენლების შეკითხვებს ტელეკომპანია "იმედის" დირექტორი ბიძინა ბარათაშვილი და ტელეკომპანიის პოლიტიკური პროგრამის დირექტორი გიორგი თარგამაძე უპასუხებენ.
ტელეკომპანია "იმედმა" მაუწყებლობა 7 ნოემბერს განვითარებული ცნობილი მოვლენების შემდეგ შეწყვიტა.
ზუსტად ერთი თვის შემდეგ კი, საერთაშორისო საზოგადოების მოთხოვნითა და საქართველოს ხელისუფლების გადაწყვეტილებით, "იმედს" ყადაღა მოეხსნა და მისმა თანამშრომლებმა შეძლეს ტელეკომპანიის შენობაში შესვლა. ტექნიკური მიზეზებით, ტელეკომპანიაში მაუწყებლობის აღდგენა ჯერჯერობით  ვერ ხერხდება.

Video Conference between Moscow and Tbilisi on Resuming ”Imedi” Broadcasting
The video conference between Tbilisi and Moscow will be held at the international press centre of RIA NOVOSTI on December 11. The participants of conference will discuss the issues concerning the resuming of ”Imedi” broadcasting.
Bidzina Baratashvili the direcor of  TV Companuy ”Imedi” and Giorgi Targamadze the head of political programs will answer the questons of  Russian journalists and the representaives of foreign media sources accredited in Moscow.
TV Imedi stopped its broadcasting after famous events on  November 7.
Exactly a month later under the demand of  international community and accorfing to the decision of the Gergian government the sequestration was cancled on ”Imedi-TV” and the employees were able to enter the company building. Because of the technical problems it is still impossible to resume the broadcasting of ”Imedi”.