ტელეკომპანია "იმედი" ხელისუფლებას ევროსასამართლოში უჩივლებს
ტელეკომპანია "იმედის" საზოგადოებრივ-პოლიტიკური პროგრამების დირექტორის გიორგი თარგამაძის ინფორმაციით, ტელეკომპანიის ადვოკატები სარჩელს ევროპის სასამართლოში შეიტანენ და საქართველოს ხელისუფლებისგან ტექნიკური და მორალური ზარალის ანაზღაურებას მოითხოვენ.
თარგამაძის თქმით, "იმედი" "ელემენტარულად გაძარცვეს" და ტელეკომპანიის ქონებასთან ერთად თანამშრომლების პირადი ნივთებიც გაიტაცეს; პირადად მისი კაბინეტიდან კი "ყველაფერი მოიპარეს, რისი მოპარვაც შეიძლებოდა".
გიორგი თარგამაძის განცხადებით, "იმედმა" ევროსასამართლოში ჩივილი იმიტომ გადაწყვიტა, რომ ქართულ სასამართლოში სიმართლის მიღწევის გარანტიები არ არსებობს.

TV Imedi Will Appeal To the European Court against Georgian Government
Reportedly, Giorgi Targamadze the head of political and public programs of the TV Company “Imedi”, their lawyers will apply to the European Court and demand technical and moral compensation from the Georgian government.
Targamadze stated that TV Imedi was robbed; the personal items of he personnel were seized together with other stolen equipment. Almost everything that could be seized was taken from Giorgi Targamadze;s quarter.    .
The head of the Political and Publicist Programs stated that Imedi TV has decided to apply to the European Court because it is impossible to render the justice at Georgian Court.