დამკვირვებელი საარჩევნო უბანზე სააკაშვილის სარეკლამო წითელი ქუდით მივიდა
სიღნაღის რაიონის სოფელ ბოდბისხევის #13 საარჩევნო უბანზე ოპოზიციის წარმომადგენლებსა და საუბნო კომისიის თავმჯდომარეს შორის კამათი მოხდა,  რომელიც კენჭისყრის პროცედურამ გამოიწვია.
რადიო “ჰერეთის” ინფორმაციით, “ახალი მემარჯვენეების” წარმომადგენლის, ნუნუ ჭაბაშვილის განცხადებით, საარჩევნო უბანზე კომისიის წევრებს შორის ფუნქციების გადანაწილებაზე კენჭისყრაში მან მონაწილეობა ვერ მიიღო იმ მიზეზით, რომ 2 წუთით გავიდა საარჩევნო უბნიდან უკან დაბრუნებულს კი ყველაფერი დასრულებული დახვდა.
ბოდბისხევის საარჩევნო უბნის კომისიის თავმჯდომარე, გოგი კუპრეიშვილი რადიო “ჰერეთთან” ბრალდებებს უსაფუძვლოს უწოდებს და აცხადებს, რომ „ვინც კენჭისყრის პროცესში მონაწილეობა ვერ მიიღო, საარჩევნო კოდექსის მიხედვით შეძლებისდაგვარად თავიდან მოხდება ფუნქციების გადანაწილება.“
აღსანიშნავია ის ფაქტიც, რომ არასამთავრობო ორგანიზაცია „ახალი თაობა-ახალი ინიციატივის“ წარმომადგენელს ზურაბ მათესაშვილს, რომელიც ბოდბისხევში საარჩევნო პროცესს აკვირდება, პრეზიდენტობის კანდიდატის მიხეილ სააკაშვილის სარეკლამო წითელი ქუდი ახურავს წარწერით „5“, - იტყობინება “ჰერეთი”.

An Observer Arrived at the Polling Station with Red Hat to Express His Support for Mikheil Saakashvili
An argument took place between the opposition representatives and the chairman of the polling station # 13 in the village of Bodbiskhevi in Sighnaghi district. The reason for the argument was the polling procedure.
According to the radio “Hereti”, Nunu Chabashvili, a member of the New Rights, could not take part in the ballot among commission members to share responsibilities while elections. During ballot she left the office for two minutes and coming back she discovered everything was finished.
Gogi Kupreishvili, the chairman of the Bodbiskhevi Polling Station, categorically denies the accusations against them in his conversation with the Radio “Hereti”. “If somebody could not take part in the ballot, according the Code of Elections, the functions shall be shared among commission members through the repeated ballot.”
It is noteworthy that Zurab Matesashvili, representative of the non-governmental organization “New Generation-New Initiative”, who observes the process at the Bodbiskhevi polling station, is wearing a red hat with number 5 to demonstrate his sympathy for Mikheil Saakashvili,” stated the Radio “Hereti.”