"ბიზნესმენ ბადრი პატარკაციშვილის მკვლელობა სააკაშვილმა და მერაბიშვილმა დაგეგმეს"
საქართველოს ყოფილი თავდაცვის მინისტრის ირაკლი ოქრუაშვილის მტკიცებით, პრეზიდენტმა მიხეილ სააკაშვილმა და შინაგან საქმეთა მინისტრმა ვანო მერაბიშვილმა ბიზნესმენ ბადრი პატარკაციშვილის მკვლელობა დაგეგმეს და კიდევ 10-15 ადამიანის ლიკვიდაციის გადაწყვეტილება მიიღეს.
როგორც ოქრუაშვილმა რუსულ გამოცემა “ვლასტს” განუცხადა, ლიკვიდირებულთა დიდი ნაწილი ცნობილი პიროვნება არ იყო და ისინი საზღვარგარეთ ცხოვრობდნენ.
რაც შეეხება პატარკაციშვილის გარდაცვალებასთან დაკავშირებით ბრიტანეთის პოლიციის ოფიციალურ დასკვნას, ოქრუაშვილის აზრით, “ბრიტანელები სხვანაირად არც მოიქცეოდნენ, რადგან მათ ლიტვინენკოს შემდეგ, მეორე სკანდალი არ აწყობთ.”
ყოფილი თავდაცვის მინისტრის მტკიცებით, მიხეილ სააკაშვილი სასამართლოს წინაშე 2012 წლამდე წარდგება და ყველაფერზე პასუხს აგებს.

“Saakashvili and Merabishvili Plotted Assassination of Badri Patarkatsishvili”
Irakli Okruashvili, former Defense Minister of Georgia claims that President Mikheil Saakashvili and Vano Merabishvili, the acting Minister of Interior planned the assassination of Badri Patarkatsishvili, the now deceased business tycoon. They have also decided to murder 10-125 other in addition to Badri, he alleges.
Okruashvili reported to the Russian edition “Vlast” most part of those to be liquidated people are not only famous people but some who are now living abroad.
As for official conclusion of the British Police Department regarding Patarkatsishvili’s death, Okruashvili thinks that “British law enforces should not have acted in different way because they were not eager to have another scandal in their country, especially in the aftermath  of the assassination of Alexander Litvinenko, former KGB and FSB officer.”
The now exiled and asylum seeking former Defense Minister also claims Mikheil Saakashvili will be brought to justice before 2012 and he will be punished for the crimes that he has committed.