ადვოკატები კანცელარიასთან აქციას გამართავენ
საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრები დღეს მთავრობის კანცელარიასთან აქციას გამართავენ. როგორც ასოციაციის საგაფიცვო კომიტეტის თავმჯდომარე ზაზა ხატიაშვილი აცხადებს, ადვოკატთა მოთხოვნები იგივე რჩება: სამართლიანი სასამართლოსა და სამართლანი მართლმსაჯულების ჩამოყალიბება. ყველა იმ კანონდარღვევის გადახედვა, რომელიც ბოლო წლებში სასამართლოში ხდებოდა.
ხატიაშვილმა მოქალაქეებს აქციაზე მისვლისკენ მოუწოდა. "რომელი პოლიტიკური მოძრაობაც არ უნდა გაბატონდეს საქართველოში, ადვოკატთა კორპუსს უნდა მიეცეს იმის საშუალება, რომ დამოუკიდებლად შეასრულოს თავისი პროფესიული საქმიანობა და სჯეროდეს, რომ სასამართლო ობიექტურ გადაწყვეტილებას მიიღებს. აქციას უნდა შემოუერთდეს ყველა ის მოქალაქე, რომელიც საქართველოში არსებული სამართალწარმოების შედეგად დაზარალდა", _ განაცხადა ზაზა ხატიაშვილმა.
ადვოკატთა ასოციაციამ დაგეგმილი აქციის შესახებ დედაქალაქის მერიას გამაფრთხილებელი მიმართვა გაუგზავნა. როგორც ადვოკატები აცხადებენ, აქციის შემდეგ განახლდება ჩანაცვლებითი შიმშილობის აქცია.

Attorneys Demonstrating at the State Chancellery
The members of the Association of Georgian Attorneys are holding a demonstration today at the State Chancellery. Zaza Khatiashvili, head of the Association’s striking committee states that their demands remain the same. The attorneys demand a fair system of justice in Georgia that is based on the rule of law court. Additionally, they called for a complete review of the many instances when Georgian law has been violated within the legal system in the last few years.
Khatiashvili called the citizens for joining the demonstration. “Regardless of which political movement comes into force in Georgia, the attorneys must have the opportunity of working independently and hope that the court will make an objective and informed decision. Many citizens have been damaged by the legal proceedings existing at present in Georgia, and they too must join with the demonstration,” stated Zaza Khatiashvili.
The Association of Georgian Attorneys warned officially the City Hall about potential demonstration that may take various forms.