სიღნაღში სარეაბილიტაციო სამუშაოების შედეგად დაზარალებულებს დაზიანებულ სახლებს აღუდგენენ
სიღნაღში სარეაბილიტაციო სამუშაოების შედეგად დაზარალებულებს დაზიანებული სახლების აღდგენას დაპირდნენ. როგორც ჩვენთვის გახდა ცნობილი, რეგიონის გუბერნატორმა გიორგი ღვინიაშვილმა სამშენებლო სამუშაოების მწარმოებელ კომპანიას პრობლემების სასწრაფოდ მოგვარება უახლოეს დღეებში მოსთხოვა.
ადგილობრივებმა სამშენებლო სამუშაოების მწარმოებელ კომპანიას და ადგილობრივ ხელისუფლებას დახმარება არაერთხელ სთხოვეს, მაგრამ ამ დრომდე რუსთაველის და ბარათაშვილის ქუჩებზე მაცხოვრებლებს საფრთხის ქვეშ უწევთ ცხოვრება.
სიღნაღელების თქმით, რეაბილიტაციისას საცხოვრებელი სახლების სახურავები კრამიტით გადახურეს, საყრდენი მასალა კი არ შეუცვლიათ, რის გამოც წვიმების და თოვლის შედეგად რამდენიმე ოჯახს ჭერი უკვე ჩამოენგრა.
გუბერნატორის პირველი მოადგილის გიორგი სიბაშვილის განცხადებით, კახეთის სამხარეო ადმინისტრაცია პრობლემების მოგვარების პროცესს თავად გააკონტროლებს.

Damaged Houses in town of Sighnaghi to be repaired
The people whose houses were damaged due to the Sighnaghi Rehabilitation activities were promised that their houses will be repaired. To our knowledge, Giorgi Ghviniashvili, Kakheti Regional Governor demanded from the construction company that reconstructs Sighnaghi to repair the houses as soon as possible.
Those living on Rustaveli and Baratashvili Streets addressed the constructing company and the local government many times in this regard. However, they had been facing danger from the damage till now.
The Sighnaghians inform that the houses in Sighnaghi were roofed with tile but the roof support material was not changed. Hence, the roofs of several houses have already collapsed due to rain and snow.
Giorgi Sibashvili, Deputy Kakheti Regional Governor stated that the regional will control the repair work as it is carried out.