გალის რაიონის სოფელ ნაბაკევიდან აფხაზმა ბოევიკებმა 75 წლის ირა მებონია გაიტაცეს
ოთხი აფხაზი ბოევიკი გალის რაიონის სოფელ ნაბაკევში შეიჭრა და აფხაზური ადმინისტრაციის ერთ-ერთ მაღალჩინოსნის მეუღლე, 75 წლის ირა მებონია გაიტაცეს.
გამტაცებლებმა მებონია გალის მიმართულებით წაიყვანეს და გამოსასყიდის სახით 30 000 დოლარს ითხოვენ. გავრცელებული ინფორმაციით, ცოტა ხნის წინ ირა მებონიამ აფხაზეთის დე-ფაქტო ხელისუფლების მიერ შეთავაზებულ სამსახურზე უარი თქვა.
გალის რაიონის ლეგიტიმური ადმინისტრაციის უფროსის პაატა შამუგიას ინფორმაციით კი, სეპარატისტებმა გალის რაიონში ცოტა ხნის წინ ავტობუსი დააყაჩაღეს და ქართველი მგზავრები გაძარცვეს.

Four Abkhaz paramilitaries entered Nabakevi Village, Gali District and abducted Ira Mebonia, 75, the wife of one of authorities of Abkhazian de-facto administration.
The abductors took Mebonia to Gali town direction. They are demanding 30, 000 USD in ransom. According to distributed information, Ira Mebonia has recently refused to accept a job proposed by Abkhazian de –facto government.
Paata Shamugia, head of Gali District legitimate administration has the information that Abkhaz separatists attacked a bus in Gali District a while ago and robbed all the Georgian passengers.