კოკოითი საქართველოსთან სავიზო რეჟიმის შემოღებას აპირებს
ცხინვალის თვითმარქვია რეჟიმი საქართველო-ცხინვალის რეგიონის ადმინისტრაციულ საზღვარზე გასასვლელად სავიზო რეჟიმის შემოღებას გეგმავს.
როგორც სააგენტო „ოსინფოს" კოკოითმა განუცხადა. სამხრეთ ოსეთის რესპუბლიკის საზღვრის მოწყობასთან დაკავშირებით, რადიკალური ზომების გატარებას აპირებს. მისი თქმით, სამი თვის განმავლობაში სამხრეთ ოსეთის საზღვარზე მხოლოდ ერთი გამშვები პუნქტი იქნება.
„სამხრეთ ოსეთის საგარეო საქმეთა სამინისტრომ უნდა შეიმუშაოს და შემოიღოს საქართველოსთან სავიზო რეჟიმი და ვისაც საქართველოდან სამხრეთ ოსეთში შემოსვლის სურვილი ექნება, ვიზის მისაღებად საგარეო უწყებას უნდა მიმართოს“, _ აცხადებს კოკოითი.

Kokoiti is planning to Establish Visa Regime with Georgia
The de facto head of South Ossetia plans establishment of visa regime for Georgia-Tskhinvali's administrative border.
Edward Kokoiti told news agency Os-Info that he now plans to take active measures for the creation of border checkpoint at Georgia-Tskhinvali administrative border. He said that there would be only one checkpoint at South Ossetia-Georgia so called border for the next 3 months.
“The Ministry of Foreign Affairs of South Ossetia must elaborate and establish visa regime with Georgia and those who wish to enter South Ossetia they will have to apply to the Ministry of Foreign Affairs to obtain a visa,” says Kokoiti.