უკიდურესად ღატაკი 89 წლის მარტოხელა ქალბატონი საარსებო შემწეობის გარეშე დატოვეს
სოციალური სუბსიდიების სააგენტოს გურჯაანის განყოფილებამ გურჯაანში მცხოვრებ 89 წლის მარიამ მამისაშვილს, რომელიც მარტოხელა მოხუცია და უკიდურესად ღატაკია, საარსებო შემწეობა შეუწყვიტა.
უკვე ოთხი თვეა რაც მამისაშვილი დახმარების გარეშეა დარჩენილი, მიუხედავად იმისა, რომ მისი ოჯახის სარეიტინგო ქულამ 10 790 შეადგინა.
სოციალური სუბსიდიების სააგენტოს გურჯაანის განყოფილების მთავარი სპეციალისტის ლია სიბაშვილის განმარტებით, მამისაშვილს დაბალი სარეიტინგო ქულის გამო დახმარება დაენიშნა, მაგრამ იმის გამო რომ სოცაგენტის მიერ რამდენიმე გადამოწმების შედეგად მუდმივ საცხოვრებელ მისამართზე არ აღმოჩნდა, დახმარება შეუწყვიტეს. თავად მამისაშვილი კი ამბობს, რომ გადაადგილება უჭირს. ის  ახლობელმა წაიყვანეს მოსავლელად.

Mariam Mamisashvili, 89 years old woman residing in Gurjaani, who is a lonely woman living in extreme poverty, is no longer given a social assistance by Gurjaani Department of the Agency of Social Subsidies.
He has already lived without any assistance for four months, despite of the fact, that the rating score of her family is 10 790.
According to Lia Sibashvili, a major specialist of Gurjaani Department of the Agency of Social Subsidies, Mamisashvili was allocated to an aid because of a low rating score. But Mariam was not given an aid as she did not appear at her constant living address during several verifications, carried out by a social agent. As Mamisashvili said, she had troubles with walking and that’s why she was taken for taking care of by her relatives.