გორში “ალიანსი საქართველოსთვის” შტაბის ხელმძღვანელის მოადგილე დააკავეს
ქალაქ გორში პოლიციის თანამშრომლებმა “ალიანსი საქართველოსთვის” შტაბის ხელმძღვანელის მოადგილე თამაზ მაყაშვილი დააკავეს.
როგორც “მედიანიუსს” ალიანსის გორის შტაბის წარმომადგენელმა დავით რაზმაძემ განუცხადა, თამაზ მაყაშვილი ქალაქის ცენტრში თავის ავტომობილში ჯდებოდა, როდესაც 07-ს მარკის ავტომობილით რამდენიმე პოლიციელი მივიდა და მისი დაკავება სცადა.
“მაყაშვილმა პოლიციას მოსთხოვა, მისი დაკავების მიზეზი დაესახელებინა, რაზეც სამართალდამცავებმა პასუხი არ გასცეს. ამის გამო, ალიანსის წარმომადგენელსა და პოლიციას შორის გარკვეული შეხლა-შემოხლა მოხდა. საბოლოოდ, მაყაშვილის დაკავება მაინც მოახერხეს და ამჟამად გორის სასამართლოში მისი საქმის განხილვა მიმდინარეობს. როგორც ჩვენთვისაა ცნობილი, საქმე ადმინისტრაციული კოდექსის 173-ე მუხლით განიხილება, რაც სამართალდამცავებისთვის წინააღმდეგობის გაწევას გულისხმობს”, _ განაცხადა დავით რაზმაძემ.

Deputy Head of HQ of “Alliance for Georgia” in Gori Was Detained
Tamaz Makashvili, deputy head of the HQ of the opposition party “Alliance for Georgia” in Gori was detained by police.
Davit Razmadze, the head of the HQ of the political party reported to the Medianews, Tamaz Makashvili was sitting into his car when several policemen approached him by car and tried to arrest him.
“Makashvili demanded the policemen to explain to them to explain the reason of his detention but the law enforcers did not reply to him. The situation resulted into the quarrel between the representative of the Alliance and the policemen and finally Makashvili was arrested. Gori district court is discussing his case. As it was reported, he is charged under the Article 173 of the Administrative Code of Georgia that envisages resistance to the law enforcers,” said Davit Rasmadze.