ოპოზიცია „საკნების ქალაქს“ საზოგადოებრივი მაუწყებლის შენობის წინაც მოაწყობს.
თბილისში მიმდინარე საპროტესტო აქციების ფარგლებში ოპოზიცია „საკნების ქალაქს“  საზოგადოებრივი მაუწყებლის შენობის წინაც მოაწყობს.
ოპოზიციის ერთ-ერთმა ლიდერმა ლევან გაჩეჩილაძე, 22 მაისს, პარლამენტის წინ მიმდინარე საპროტესტო აქციაზე, განაცხადა, რომ  ხვალ, 17.00 საათის საინფორმაციო ბრიფინგის შემდეგ, რომელიც პარლამენტთან გაიმართება,  კოლონა დაიძვრება საზოგადოებრივი მაუწყებლისკენ, სადაც მოეწყობა ისეთივე საკნების ქალაქი, როგორიც პარლამენტთან და თავისუფლების მოედანზეა.
ოპოზიცია საპროტესტო აქციებს 9 აპრილიდან მართავს, პრეზიდენტ მიხეილ სააკაშვილის გადაყენების მოთხოვნით. 21 აპრილს ოპოზიციამ სიმბოლური საკნები განალაგა პარლამენტის შენობის წინ, რუსტაველის გამზირზე და მის მიმდებარე თავისუფლების მოედანზე. ამის შედეგად რუსთაველის გამზირზე და  დედაქალაქის მთავარ მოედანზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა მთლიანად პარალიზებულია.
საზოგადოებრივ მაუწყებელთან „საკნების ქალაქის“  მოწყობას, სავარაუდოდ,კიდევ ერთი ცენტრალური ქუჩის, კოსტავას გამზირის პარალიზება მოჰყვება.

Opposition Will Set Up Tent City in front of the Public Broadcasting
Alongside the rallies in Tbilisi, the opposition parties will set up a tent city in front of the Public Broadcasting as well.
On April 22, opposition leader Levan Gachechiladze stated at the demonstration in front of the Parliament that next day at 5:00 pm after the information briefing in front of the parliament the demonstrators will move towards the Public Broadcasting where they will set up a Tent City similar to the one near the parliament building and in Liberty Square.
Opposition parties have been holding rallies since April 9 and they request the resignation of President Mikheil Saakashvili. On April 21 the opposition members set up tents in front of the parliament building in Rustaveli Avenue and in Liberty Square. Since that, the traffic movement is paralyzed along Rustaveli Avenue and on the central square of the country.
The new tent town in front of the Public Broadcasting will result in blocking another central street, Kostava Street.