წუხელ 9 აპრილის ახალგაზრდული შტაბის წევრი სცემეს
წუხელ, დაახლოებით 22.00 საათზე ტოვსტონოგოვის ქუჩაზე 9 აპრილის ახალგაზრდული შტაბის წევრს მელორ ვაჩნაძეს სცემეს.
ამჟამად ვაჩნაძე გამოკვლევების ჩასატარებლად რესპუბლიკურ საავადმყოფოშია გადაყვანილი. მანამდე კი ის საზოგადოებრივი დამცველის ოფისში იმყოფებოდა როგორც ვაჩნაძემ განაცხადა, იგი ავტომანქანით მარჯანიშვილზე იმყოფებოდა, როდესაც მანქანიდან ჩამოსვლის შემდეგ თავს დაესხნენ უცნობები და “ოპელ-ვექტრას” მარკის ავტომანქანაში გადასვეს, წაიყვანეს ტოვსტონოგოვის ქუჩაზე და სცემეს. მისივე თქმით,  თავდამსხმელები ავტომანქანაში მის ჩაკეტვას ცდილობდნენ.
მელორ ვაჩნაძის განცხადებით, ცემის დროს ის ავტომანქანის უკანა სავარძელში იჯდა, თუმცა ვინაიდან წინა სავარძელი თავისუფალი იყო, მან მოახერხა წინა სავარძელზე გადასვლა, შემდეგ კი მანქანიდან გადმოსვლა და გაქცევა.
როგორც სასწრაფო-სამედიცინო დახმარების წარმომადგენლები აცხადებენ, მელორ ვაჩნაძეს აქვს მხრის ტრავმა, ასევე აღენიშნება რამდენიმე ნაკაწრი კისრის არეში. მელორ ვაჩნაძემ საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებს საზოგადოებრივი დამცველის ოფისში ჩვენება უკვე მისცა.

Last Night Member of the HQ for April 9 Was Beaten
Last night, at about 10:00 pm Melor Vachnadze, member of the Youth HQ of the Movement for April 9, was beaten in Tovstonogov Street.
Currently, Vachnadze is medically examined at Tbilisi central hospital. Before that, he was in the office of the Public Defender of Georgia. According to his statement, he was in Marjanishvili Street by car and when he got out of his car strange people attacked him; he was pushed into another car and then taken to Tovstonogov Street where he was beaten. The kidnappers tried to lock him in the car.
Melor Vachnadze stated during the harassment he was sitting on the back seat of the car but since the front seat was empty he managed to creep forward and then got out of the car and ran away.
Personnel of the first medical aid department stated Melor Vachnadze was injured on his shoulder; he has a scratch on his neck.