„ოცნება“ „ნაციონალურად“
17 ივნისს „ქართული ოცნების“ ოზურგეთულ აქციაზე, 20 წუთის განმავლობაში, ერთ-ერთ რკინის კონსტრუქციაზე, საიდანაც კარგი ხედია, „მეცხრე არხის“ ჟურნალისტი ეკა ბესელიას პირდაპირ ეთერში ჩართვას ცდილობდა. ამ დროის განმავლობაში „გურია ნიუსის“ და "მაესტროს" ჟურნალისტები ამაოდ ცდილობდნენ, „ქართული ოცნების“ საორგანიზაციო ჯგუფს თუნდაც რამდენიმე კადრის გადასაღებად შეეშვა იქ.
აღნიშნული ჯგუფის წარმომადგენლები გვიმტკიცებდნენ, რომ ჟურნალისტების შეშვება აკრძალული ჰქონდათ. თუმცა, ეს არ შეხებია „მეცხრე არხისა“ და „ინფო 9“-ს ჟურნალისტებს, რაც მათ ნონა ყანდიაშვილის ნებართვით ახსნეს. ჩვენი „მეცხრე“ კოლეგები იმდენად პრივილეგირებულად გრძნობდნენ თავს, რომ საკუთარ „უპირატესობას“ ყვირილითაც კი გვიმტკიცებდნენ. მიუხედავად ჩვენი ძალისხმევისა, საორგანიზაციო ჯგუფის წევრები „ნაციონალური მოძრაობის“ აქტივისტებზე შეუვალნი აღმოჩნდნენ.
აღსანიშნავია ისიც, რომ ე. წ. „საორგანიზაციო ჯგუფის“ წევრები არც „გურია ნიუსის“ ავტომანქანას აძლევდნენ რედაქციის ოფისის ეზოში შესვლის უფლებას და საკმაოდ ეგზალტირებულები მოგვიწოდებდნენ, მანქანა სადმე სხვაგან გაგვეჩერებინა და მასში მოთავსებული აპარატურა ხელით გვეთრია ნახევარ კილომეტრზე.

“Dream” in the Way of “Nationals”
On June 17, during the assembly of the Georgian Dream in Ozurgeti, journalist of the Ninth Channel was trying to live-interview Eka Beselia of the Georgian Dream during 20 minutes. Meanwhile, journalists of other media outlets - Guria News and Maestro-TV unsuccessfully tried to get into the area to prepare footage about the assembly but the organization group of the Georgian Dream did not allow them into.
Representatives of the organization group claimed that they were forbidden not to let journalists into. However, this prohibition did not work for the journalists of the Ninth Channel and INFO 9 and said it was Nona Kandiashvili’s permission. Our colleagues from the Ninth Channel, acknowledging their privileges over us, were shouting at us. Despite our effort, the members of the GD’s organization group turned up more impregnable than activists of the National Movement.
It is noteworthy that members of the so-called organization group did not allow the vehicle of the Guria News to enter the yard of the editorial office and requested us to park the car somewhere else after what we would have to carry heavy equipment on a long distance.