„თავისუფალი საქართველოს“ კახეთის ორგანიზაციის ხელმძღვანელს ქონება დაუყადაღეს
პარტია „თავისუფალი საქართველოს“ კახეთის ორგანიზაციის ხელმძღვანელს გიორგი მოსიაშვილს ჯარიმის გადაუხდელობის გამო ქონება დაუყადაღეს. როგორც მოსიაშვილმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს განუცხადა, მას ქონების დაყადაღებასთან ერთად ჯარიმა 125 070 ლარიდან 134 025 ლარამდე გაუზარდეს.
„21 ივლისამდე მქონდა ჯარიმის გადახდის ვადა, მაგრამ არ გადავიხადე და ქონება დამიყადაღეს. თუ რამე იყო ჩემს სახელზე, ყველაფერი დააყადაღეს, მათ შორის საბანკო ანგარიშებიც. ამასთან, ჯარიმა 134 025 ლარამდე გაზარდეს, მაგრამ ჯარიმის გადახდას არც ამჯერად ვაპირებ. ჩვენ თბილისის საქალაქო სასამართლოს გადაწყვეტილება თბილისის სააპელაციო სასამართლოში გავასაჩივრეთ, თუმცა სააპელაციო სასამართლომ გადაწყვეტილება ძალაში დატოვა, ამიტომ ახლა მასალებს ვამზადებთ და სტრასბურგში ვაპირებთ გასაჩივრებას“, – განუცხადა გიორგი მოსიაშვილმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს.
შეგახსენებთ, რომ 8 ივლისს, თბილისის საქალაქო სასამართლომ 17 მოქალაქე პოლიტიკური პარტიებისთვის უკანონო შემოწირულობის განხორციელებაში სამართალდამრღვევად სცნო და ბიუჯეტის სასარგებლოდ შემოწირულობის ხუთმაგი ოდენობის ჯარიმის გადახდა დააკისრა.

Property of Head of Free Georgia’s Kakheti Regional Office Sequestered
Giorgi Mosiashvili, head of Kakheti regional office of the political party Free Georgia, had his property sequestered because of unpaid fine. Mosiashvili told ICK that his fine was increased from 125 070 lari up to 134 025 lari together with property sequestration.
“July 21 was deadline to pay fine but I did not pay it and they sequestered my property – everything that was registered on my name including bank accounts. Besides that they increased my fine up to 134 025 lari but I am still not going to pay the fine. We have appealed the verdict of the Tbilisi City Court at the Tbilisi Appeal Court but the latter did not change the initial verdict. So, now we are collecting materials and intend to appeal to the Strasbourg Court,” Giorgi Mosiashvili told ICK.
On July 8, Tbilisi City Court found 17 citizens guilty in having illegally donated to political parties and fined them with five fold amount of the donation.