ოპოზიცია საარჩევნო უბნებიდან არარსებული ბინების ამოღებას ითხოვს
პარტია „თავისუფალი საქართველოს“ ქუთაისის ორგანიზაციამ შესაძლოა, სასამართლოს მიმართოს. მიზეზი ქუთაისის სხვადასხვა უბნებში დაფიქსირებული მისამართებია, რომლებიც რეალურად არ არსებობს.
„ბინები, რომლებზეც ჩვენ ვსაუბრობთ, სინამდვილეში არ არსებობს. რამდენჯერმე მივმართეთ ქუთაისის საოლქო საარჩევნო კომისიას, რომ ეს არარსებული ბინები სიიდან ამოეღო, მაგრამ არ გააკეთეს. თქვეს, რომ ბინები რეალურად არსებობს და იქ ხალხი ცხოვრობს. გამოვითხოვეთ საარჩევნო უბნების საზღვრები და მასში შემავალი ბინები (მთელი ქალაქის მასშტაბით). რა თქმა უნდა, გაირკვა, რომ კონკრეტულ მისამართზე (მაგალითად, სულხან-საბას #10 ა) არათუ ამომრჩეველი არ ცხოვრობს, მისამართი საერთოდ არ არსებობს. მივწერეთ ამის შესახებ საოლქო კომისიას. იქ კი ჯიუტად გაიძახიან, რომ აღნიშნულ მისამართებზე ხალხი ცხოვრობს“, - ამბობს პარტია „თავისუფალი საქართველოს“ ქუთაისის ორგანიზაციის ხელძღვანელი გოგი წულაია.
მისივე განმარტებით, საარჩევნო უბნებში არაერთი ობიექტია შეტანილი, რომელშიც ამომრჩეველი არ ცხოვრობს. მეტიც, ერთ-ერთ მისამართზე მეტალოპლასტმასის საამქროა განთავსებული.
ქუთაისის საოლქო საარჩევნო კომისიაში აცხადებენ, რომ „თავისუფალი საქართველოს“ ბრალდება უსაფუძვლოა და ყველა დასახელებულ მისამართზე საცხოვრებელი ფართები და კონკრეტული ამომრჩეველი ფიქსირება.
„თავისუფალი საქართველოს“ ადგილობრივი წარმომადგენლობა აღნიშნულ საკითხთან დაკავშირებით ქუთაისის საქალაქო სასამართლოში სარჩელის შეტანას გეგმავს.

Opposition Parties Request to Remove Unreal Addresses from Voters’ Lists
Kutaisi office of the political party Free Georgia might appeal to the court. They have observed several addresses in Kutaisi which do not exist in fact.
“Addresses, which we talk about, do not exist in reality. We appealed to the Kutaisi District Election Commission several times to remove them from the list but they did not do anything. They said that those addresses are real and people live there. We requested borders of election districts with its flats (of the entire city). And for example, we discovered one street (Sulkhan-Saba #10 A) where not only nobody lives but there is no address at all. We petitioned to the Commission about it but they stubbornly say that people live at those addresses,” Gogi Tsulaia said.
He added that many objects are listed by election commission where people do not live and moreover, metalo-plastic work-shop is located in one address.
Representative of Kutaisi district election commission state that Free Georgia’s blames are groundless because people live in those addressees.