ტყე მავთულხლართებს მიღმა და 200 ლარიანი დახმარება საზღვრისპირა სოფლების მოსახლეობას
200 ლარიან დახმარებას გათბობისთვის  გორის რაიონში  26 სოფლის მაცხოვრებლი მიიღებს. ეს ის სოფლებია, რომლებიც ოკუპირებულ ტერიტორიას ესაზღვრება. აქ მოსახლეობას ზამთრისთვის შეშა ვერ მოაქვს, რადგან ტყე მავთულხლართებს მიღმა აღმოჩნდა.
დროებითი სამთავრობო კომისიის გდაწყვეტილებით, აღნიშნული თანხა მოსახლეობამ უშაუალოდ გათბობისთვის უნდა გამოიყენოს. გორის მუნიციპალიტეტის სოფლის მეუნეობის განვითარების სამსახურის ხელმძღვანელის გიორგი ხიდაშელის  განმარტებით, მათ დროებით სამთავრობო კომისიას მიმართეს თხოვნით, რომ გათბობისთვის გათვალისწიბებული 200 ლარიანი დახმარება 100 ლარით გაზრდათ თუმცა მოთხოვნა არ დაკმაყოფილდა.
რწმუნებულებს იმ ოჯახების სიები უკვე დაზუტებული აქვთ, ვინც გამოსაზამთრებლად სოფელში რჩება. დიცის ტერიტორიული ორგანოს რწმუნებულის ზაქარია ბატიტაძის განცხადებით,  200 ლარიან დახმარებას დიცში, არბოსა და ქორდში მცხოვრები 960 ოჯახი მიიღებს: ,,პირველ ეტაპზე ეს მართალაც დაეხმარება მოსახლეობას იმისთვის რომ შეშა იყიდოს, მაგრამ ეს არარის საკმარსი, თუმცა შემდეგ, მოსახლეობა გაყიდის მოსავალს და შემდეგ უკვე საკუთარი ხარჯებით იყიდიან შეშას“.
გორის რაიონის საოკუპაციო ზოლთან მცხოვრები მოსახლეობის განმარტებით აღნიშნული თანახით, გამოსაზამთრებლად სამყოფ შეშას ვერ შეიძენენ: ,,მადლობლები ვართ, მაგრამ ნამდვილიად არ გვეყოფა, ორასი ლარით განა რამდენი შეშა მოგვივა“ - ამბობს ლალი გუდიშვილი, საოკუპაციო ხაზთან არსებული ერთ-ერთი სოფლის მკვიდრი.

Forest on the Other Side of the Fence and 200 Lari for the Population in Borderline Villages
Residents of 26 villages will receive 200 lari aid for firewood in Gori district. Those villages border with occupied territory. Locals cannot fetch firewood for winter because forest is now located on the other side of the fence.
Temporary Governmental Commission concluded that the population shall spend the allocated allowance for the firewood. Head of Agriculture Development Unit of the Gori district administration Giorgi Khidasheli said they had petitioned to the temporary commission to increase the 200 lari allowance with 100 lari but the request was not satisfied.
The village attorneys already hold verified lists of the families, who stay in the villages in winter. Attorney of Ditsi territorial entity Zakaria Batitadze said, 960 families from Ditsi, Arbo and Korda will receive 200-lari aid. “This money will really assist locals to purchase firewood but it is not enough. In the second half of the winter people will sell their harvest and will be able to purchase firewood with their own money.”
ABL population from Gori district said the allocated money is not enough to purchase firewood for entire winter. “We are grateful for this aid but it is not enough,” Lali Gudishvili said.