მერიის თანამშრომელი შენობაში არ შეუშვეს
„თავისუფალი საქართველოს“ აჭარის ფილიალის ერთ-ერთი ხელმძღვანელი, მერაბ ღოღობერიძე პოლიტიკური ნიშნით დევნაზე საუბრობს. მისი განცხადებით, ის მერიის შენობაში არ შეუშვეს. დაცვის თანაშმრომლებთან ფიზიკური შეხლა-შემოხლის შემდეგ კი, ადმინისტრაციული სამართალდარღვევისათვის საპატრულო პოლიციამ დააკავა. ინციდენტი 31 იანვარს, ბათუმის მერიისა და საკრებულოს შესასვლელში მოხდა. მერია და საკრებულო ერთ შენობაშია განთავსებული.
მერაბ ღოღობერიძე პარალელურად შპს „ბათუმის ავტოტრანსპორტი“ მარკეტინგის სამსახურის თანამშრომელია. აღნიშნული შპს კი, მერიის 100% წილია. როგორც თავად ამბობს, მას გააჩნია შესაბამისი მოწმობაც. მიუხედავად იმისა, რომ ის მერიის თანამშრომელიცაა, დაცვის სამსახური მას „სტუმრის“ საშვით სარგებლობა მოსთხოვა: „მე ვარ მერიის თანამშრომელი, რატომ უნდა ვისარგებლო სხვა საშვით? დაცვამ კი არ შემიშვა, გადაადგილების უფლება შემიძღუდა, ქურთუკიც კი გამიხია. ამის დასადასტურებლად, შეუძლიათ ამოიღონ ვიდეო კადრე და ნახონ. ვფიქრობ ჩემი შენობაში არ შეშვება არის საკრებულოს თავმჯდომარის, ირაკლი ჩავლეიშვილის დავალება“.
ღოღობერიძე ინციდენტს,  რამდენიმე დღის წინ საკრებულოს თავმჯდომარის მისაღებში მოწყობილ, ბათუმელი იპოთეკარების აქციას უკავშირებს, რომელიც მისი ორგანიზებით გაიმართა. ის ვარაუდობს, რომ ბათუმის საკრებულოს თავმჯდომარემ სწორედ იმ ფაქტის შემდეგ გასცა დაცვის გამკაცრების  ბრძანება.
ბათუმის საკრებულოს თავმჯდომარე ბრალდებებს არ პასუხობს. ხოლო დაცვის თანამშრომლები საკითხზე კომენტარს არ აკეთებენ. მხოლოდ იმას აღნიშნავენ, რომ ისინი შინაგანა წესით მოქმედებენ.
ღოღობერიძე ინციდენტისას საპატრულო პოლიციამ დააკავა. ხულიგნობისთვის და სამართალდამცავებისათვის წინააღმდეგობის გაწევს ბრალდებით, ის  (ადმინისტრაციული სამართალდარღვევის 166-ე და 173 მუხლები) სასამართლოში წარსდგა. ბათუმის საქალაქო სასამართლოს მოსამართლე ეკატერინე ჯინჭველაშვილმა კი საქმე შეწყვიტა. დადგენილებაში საქმის შეწყვეტის საფუძვლად მითითებულია სამართალდარღვევის შემთხვევის არ არსებობა.
ღოღობერიძე სახალხო დამცველის ოფისსა და არასამთავრობო სექტორს სთხოვს, ფაქტის შესწავლასა და რეაგირებას. მას, შპს „ბათუმის ავტოტრანსპორტის“ საშვით, არც დღეს მიეცა შენობაში შესვლის უფლება.

City Hall Staff-Member Was Not Allowed into the Office
A leader of the Adjara branch office of the political party “Free Georgia” Merab Gogoberidze complains about politically motivated persecution against him. He said he was not allowed into the City Hall office. After physical clash with the security guard officers, patrol police arrested him for administrative violation. The incident occurred on January 31 in the entrance of the Batumi City Hall and City Council; both institutions are located in one building.
Merab Gogoberidze is an employee of the marketing service at the City Hall owned Ltd Batumi Auto-Transport. Gogoberidze said he holds document proving that he is works for the Ltd, but the security officer demanded him to take entrance permit as a guest. “I am a staff member of the City Hall and why should I take permit for the guest? The security officer not only blocked me, but even tore my waistcoat. They can get recording from video-cameras and see what happened. I think chairman of the City Council Irakli Chavleishvili ordered them not to let me into the building.”
Gogoberidze linked the incident with the protest of mortgagers from Batumi in the waiting room of the city council chairman; he was organizer of the protest.  Gogoberidze assumes, the Batumi City Council chairman ordered guard officers to severe protection of the building after the incident.
Chairman of the Batumi City Council did not respond to the accusations. Security officers of the City Hall did not comment on the fact and noted that they follow internal regulations.
Patrol police detained Gogoberidze during the incident. He was judged for hooliganism and resistance to law enforcement officers (Articles 166 and 173 of the Administrative Code of Georgia). Judge Ekaterine Jinchvelashvili at the Batumi City Court cancelled the case due to the lack of law-violation in the case.
Gogoberidze urges the Public Defender’s Office and nongovernmental organization to study the fact. He still could not enter the City Hall as an employee of the Ltd “Batumi Auto-Transport” today.