საიას ქუთაისის ფილიალის თავმჯდომარე ცესკოს წევრი გახდა
4 თებერვალს საქართველოს პარლამენტმა ცენტრალური საარჩევნო კომისიის სამ ვაკანტურ ადგილზე კანდიდატურები დაამტკიცა.ცესკოს ერთ-ერთ წევრად საკანონმდებლო ორგანომ, 98 ხმით არცერთის წინააღმდეგ, მხარდაჭერა გიორგი ჭიქაბერიძეს გამოუცხადა. საქართველოს პრეზიდენტმა ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის ქუთაისის ფილიალის თავმჯდომარის კანდიდატურა საკანონმდებლო ორგანოს გასულ კვირას წარუდგინა.
ჭიქაბერიძის გარდა, გიორგი მარგველაშვილის მიერ შეთავაზებული კანდიდატებიდან პარლამენტის მხარდაჭერა გიორგი ჯავახიშვილმა (86 ხმით 4 - ის წინააღმდეგ ) და ზურაბ ხრიკაძემ (105 ხმით არცერთის წინააღმდეგ) მოიპოვეს.
შეგახსენებთ, რომ გიორგი ჭიქაბერიძე გასული წლის დეკემბერში საიას ქუთაისის ფილიალის თავმჯდომარედ მეორედ, ერთი წლის ვადით აირჩიეს.

On February 4, Parliament of Georgia approved candidates for three vacant positions in the Central Election Commission. One of the candidates was Giorgi Tchikaberidze, head of Georgian Young Lawyers’ Association Kutaisi Office, was approved on the position with 98 votes. Georgian President nominated Tchikaberidze for the position to the legislative body last week.
Besides Tchikaberidze, other nominees of Giorgi Margvelashvili Giorgi Javakhishvili (86 votes v 4 votes) and Zurab Khrikadze (105 votes) also received support from the Parliament.
In December, 2014 Giorgi Tchikaberidze was elected to the position of the GYLA’s Kutaisi office chairman for one-year-term second time.