გორის მერიამ შშმ პირებისთვის დაწესებული ასაკობრივი შეზღუდვა გააუქმა
გორის მერიამ სოციალური პროგრამის მუხლიდან, რომელიც შშმ პირების დახმარებას ეხებოდა, ასაკობრივი ცენზი ამოიღო. შესწორებამდე,  ადგილობრივი ბიუჯეტიდან წელიწადში  ერთჯერად 250-ლარიან დახმარებას, 18- დან 30 წლის ჩათვლით, შშმ პირები იღებდნენ. გორის მერიამ, საკითხის მედიაში გაშუქების შემდეგ, საკრებულოს შუამდგომლობით მიმართა, რათა შშმ პირებს დახმარების მიღება ასაკობრივი შეზღუდვის გარეშე შესძლებოდათ. საკითხს დეპაუტატებმა მხარი დაუჭირეს.
„აუცილებელი იყო ასაკობრივი ცენზის გაუქმება. ამ საკითხით მერის მოადგილე დაინტერესდა, შესწორებული ვარიანტი საკრებულოს სხდომაზე წარადგინა და ჩვენც მხარი დავუჭირეთ“,- განაცხადა საკრებულოს დეპუტატმა, დავით რაზმაძემ.
დაპირება შესრულდა, თუმცა ასაკობრივი ცენზის გაუქმების შემდეგ შშმ პირები ყოველწლიურ ერთჯერად დახმარებას 250 ლარის ნაცვლად 200 ლარს მიიღებენ. 50 ლარით დახმარების შემცირებას უკვე მიღებულ ბიუჯეტში შესწორებების შეტანას უკავშირებენ.
განსხვავებით გორის მერიისა, გორის მუნიციპალიტეტის გამგეობა შშმ პირებს (კერძოდ, ცერებრალური დამბლის, აუტიზმისა და დაუნის სინდრომის მქონე პირებს), წელიწადში ერთხელ, 500 ლარით დაეხმარება.

Gori City Hall Cancelled Age Limit in Granting Social Allowances to People with Disabilities
The Gori City Hall removed age limit from the article on social program which referred to the people with disabilities. Before amendments, people with disabilities aging from 18 to 30 received single 250 lari allowance from local budget. Gori City Hall petitioned to the city council after the issue was highlighted by media resources and requested to remove age limit for beneficiaries. The council members voted for the removal.
“It was necessary to abolish age limit. Deputy Mayor got interested in the issue, presented the amended article to the city council and we also voted for that,” city council member Davit Razmadze said.
The promise was kept but after the changes the people with disabilities will receive annual single allowance of 200 lari instead previous 250 lari. The council members connected the reduction of the allowance with the amendments to the budget.
Unlike Gori City Hall, the Gori district administration gives single 500 lari allowance to the people with disabilities (people with cerebral palsy, autism and Down syndrome).