ადამიანის უფლებათა ცენტრის სარჩელი დაკმაყოფილდა
22 ივლისს თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგიის გადაწყვეტილებით, ადამიანის უფლებათა ცენტრის სარჩელი დაკმაყოფილდა. სასამართლომ უკანონოდ მიიჩნია დავით ნადირაშვილისა და კახა სიმონიძის სამსახურიდან გათავისუფლება და გააუქმა მათი გათავისუფლების ბრძანებები. კახა სიმონიძე და დავით ნადირაშვილი სამსახურში აღადგინეს და სს „თელასს“ მათ სასარგებლოდ იძულებითი განცდურის - 100 000 ლარამდე ანაზღაურება დაეკისრა.
2014 წლის 9 სექტემბერს, სს ,,თელასის“  გენერალურმა დირექტორმა სერგეი კობცევმა სს ,,თელასის“ შიდა აქტებისა და საქართველოს შრომის კოდექსის მოთხოვნათა დარღვევით, დაკავებული თანამდებობებიდან უკანონოდ გაათავისუფლა სს ,,თელასის“   ეკონომიკური უსაფრთხოებისა და დაცვის სამმართველოს უფროსი დავით ნადირაშვილი და ამავე სამსახურის ანალიტიკოსი კახა სიმონიძე. განთავისუფლების მოტივად დამსაქმებელმა მიუთითა სამსახურეობრივი მოვალეობების არაჯეროვნად შესრულება.
ადამიანის უფლებათა ცენტრის იურისტის თამარ ავალიანის მიერ  საქმის შესწავლის შედეგად, გამოიკვეთა, რომ აღნიშნული პირები სამსახურიდან გათავისუფლებულნი იყვნენ საქართველოს შრომის კანონმდებლობის უხეში დარღვევით.
2014 წლის სექტემბრის თვეში, ადამიანის უფლებათა ცენტრის ადვოკატმა თამარ ავალიანმა, როგორც დავით ნადირაშვილისა და კახა სიმონიძის წარმომადგენელმა, სარჩელი შეიტანა თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგიაში და მოითხოვა მოსარჩელეების - დავით ნადირაშვილისა და კახა სიმონიძის სამსახურში აღდგენა და დაკავებული თანამდებობებიდან  უკანონო გათავისუფლებისთვის განაცდურის ანაზღაურება. 2015 წლის 22 ივლისს  სასამართლომ ადამიანის უფლებათა ცენტრის სარჩელი დააკმაყოფილა.

Claim of Human Rights Center was satisfied
On July 22, the claim of Human Rights Center was satisfied by decision of Civil Cases Panel of Tbilisi City Court. The court deemed that dismissal of Davit Nadirashvili and Kakha Simonidze from work was unlawful and annulled the orders of their dismissal. Kakha SimoniDze and Davit Nadirashvili were restored to their positions and JSC “Telasi” was imposed to pay a compensatory award in amount of 100 000 lari.
On September 9, 2014, a director general of JSC “Telasi” Sergey Kobtsev, by breaching internal regulations of JSC “Telasi” and provisions of Labor Code of Georgia, illegally dismissed a head of economic safety and protection department of JSC “Telasi” Davit Nadirashvili and analyst of the same department Kakha Simonidze from their positions. The employer indicated improper performance of duties as a motif for dismissal.
After a lawyer of Human Rights Center Tamar Avaliani examined the case, it was discovered that these persons were dismissed from their job by gross violation of Labor Code of Georgia.
In September 2014, the lawyer of Human Rights Center Tamar Avaliani, as a representative of Davit Nadirashvili and Kakha Simonidze, appealed to Civil Cases Panel of Tbilisi City Court and requested restoration of plaintiffs – Davit Nadirashvili and Kakha Simonidze to their positions and a compensatory award for illegal dismissal. On July 22 2015, the court satisfied the claim of Human Rights Center.