ადამიანის უფლებათა ცენტრის პრესკონფერენცია - საგამოძიებო ორგანოები და სასამართლო მოწმეთა შეცვლილ ჩვენებებს არ იზიარებს
ხვალ, 9 ოქტომბერს, 12:30 საათზე, პრაიმ-ტაიმის პრესკლუბში, ადამიანის უფლებათა ცენტრი გამართავს პრესკონფერენციას საგამოძიებო ორგანოებსა და სასამართლო სისტემაში დანერგილი პრაქტიკის თაობაზე, როცა არ ხდება იმ მოწმეთა განცხადებების გათვალისწინება, რომლებიც მიუთითებენ, რომ პირველი ჩვენება წამების ან მუქარის ქვეშ მისცეს. წარმოდგენილი იქნება კონკრეტული მაგალითები.

Press-Conference of Human Rights Center – Investigative bodies and court discard amended testimonies of the witnesses
Tomorrow, on October 9, at 12:30 pm, Human Rights Center will hold press-conference about the practice of the investigative bodies and judiciary system, when they discard appeals of those witnesses, who claim that their initial testimonies were made under oppression and intimidation. Representatives of the organization will present concrete cases.