ნაციონალური მოძრაობის წარმომადგენელი საარჩევნო კამპანიაში ხელის შეშლის ფაქტებზე საუბრობს
„ეს უკვე მეორე შემთხვევაა, როდესაც საარჩევნო კამპანიაში ხელს გვიშლიან. პირველი შემთხვევა სოფელ ნახიდურში მოხდა, ხოლო მეორე შემთხვევა სოფელ მამხუტში განმეორდა“ - განაცხადა „ნაციონალური მოძრაობის“ ბოლნისის მაჟორიტარობის კანდიდატმა სამირა ისმაილოვამ.
სამირა ისმაილოვას თქმით, მაჟორიტარობის კანდიდატი 20 კაციან ჯგუფთან ერთად იმყოფებოდა სოფელ მამხუტში, სადაც მოსახლეობისთვის ინფორმაცია უნდა მიეწოდებინათ პარტიის პროგრამის შესახებ.
„დაახლოებით 5-10 წუთის შემდეგ ყვირილის ხმა მოგვესმა. ჩვენი ორი აქტივისტი მორბოდა და ყვიროდა - გვიშველეთო. მათ უკან მოსდევდათ ოპელის მარკის ავტომობილი, რომლის მძღოლი ცდილობდა, ჩვენს აქტივისტს დაჯახებოდა. მე აქტივისტებისკენ გავიქეცი და მძღოლმა მანქანა პირდაპირ ფეხებთან გამიჩერა. ავტომობილიდან გადმოსულმა მძღოლმა სიტყვიერი შეურაცხყოფა მოგვაყენა. მისი თქმით, უფლება არ გვქონდა სოფელში კარდაკარ სიარულის“, - განაცხადა სამირა ისმაილოვამ.
ისმაილოვას თქმით, ოპელის მარკის ავტომობილის მძღოლი აივაზ გუსეინოვია.
„ბოლნისის მუნიციპალიტეტის გამგეობის ოფიციალურ გვერდზე მითითებულია, რომ იგი არის გამგებლის წარმომადგენელი სოფელ მამხუტში. თუმცა, თვითონ იმასაც ამობდა, რომ იგი სოფელში „ქართული ოცნების“ კოორდინატორია“,- აღნიშნა სამირა ისმაილოვამ.
ბოლნისის მაჟორიტარობის კანდიდატმა შემთხვევის დროს პოლიციაც გამოიძახა. პოლიციამ ყველა მათგანი განყოფილებაში გადაიყვანა. პოლიციის განყოფილებაში, ისმაილოვას თქმით, აივაზ გუსეინოვს საკრებულოს ერთი წარმომადგენელი ახლდა და ამხნევებდა.
ბოლნისის გამგეობაში განაცხადეს, რომ აივაზ გუსეინოვი წელიწადზე მეტია, მათი თანამშრომელი აღარაა. მათი თქმით, გამგეობის ოფიციალურ საიტზე ძველი ინფორმაციაა მითითებული.
„ქართული ოცნების“ ბოლნისის ორგანიზაციაშიც აცხადებენ, რომ აივაზ გუსეინოვი  მათი პარტიის წევრი არაა.
შსს-ს ინფორმაციით, საარჩევნო კამპანიის მიმდინარეობისას ხელის შეშლის ფაქტებზე პოლიციამ რეაგირება მოახდინა და საქმეზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 125-ე მუხლით მიმდინარეობს.

The representative of the National Movement speaks about hindering the election campaign
“It is the second case when they create obstacles for us in the election campaign. The first occurred in the village Nakhiduri, the second was repeated in the village Mamkhuti”, - Samira Ismailova, the single mandate candidate in Bolnisi municipality from the National Movement, declared.
Samira Ismailova said the single mandate candidate with the team of 20 people was in the village Mamkhuti, where they had to inform the population about the election program of the party.
“Approximately 5-10 minutes later we heard shouting. Our two activists were running and shouting – help us! They were followed by a car and the driver tried to crash them. I ran towards the activists and the driver stopped the car just in front of me. The driver got off the car and insulted us verbally. He said we did not have right to go from door to door in the village”, - Samira Ismailova said.
Ismailova claims the driver of the car is Aivaz Guseinov.
“According to the information on the official web page of the Bolnisi district administration, he is attorney of the district governor in the village Mamkhuti. However, he said he is the coordinator of the Georgian Dream in the village”, - Samira Ismailova explained.
The single mandate candidate in Bolnisi called police. The police took all of them to the police station. Ismailova said that the representative of the municipal board accompanied and supported Aivaz Guseinov in the police station.
In the Bolnisi municipal board, they said Aivaz Guseinov had not been their employee for more than one year. They said  the website contains old information.
The Georgian Dream’s Bolnisi Organization stated Aizav Guseinov is not the member of their party.
According to MIA, the police reacted to the fact of hindering in the election campaign and started investigation into the case based on the article 125 of the Criminal Code of Georgia.