საკრებულოს უარი გორის მუნიციპალიტეტის გამგებლის ბიზნეს ინიციატივას
გორის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს სხდომაზე საკრებულოს წევრების უმრავლესობამ მხარი არ დაუჭირა   გორის მუნიციპალიტეტის გამგეობის ინიციატივას, რომელიც შეზღუდული პასუხისმგებლობის საზოგადოების დაფუძნებისთვის თანხმობის მიცემას ეხებოდა. გამგეობა საკრებულოს წინაშე შუამდგომლობით შევიდა, რათა რძის გადამამუშავებელი საწარმოს გასაკეთებლად შეზღუდული პასუხისმგებლობის საზოგადოების შექმნის უფლება მიეცათ.
საკრებულოს წევრ თემურ ხოსრუაშვილის განცხადებით სახელმწიფო უწყება ბიზნეს არ უნდა აკეთებდეს, რადგან ეს გარკვეულ კითხვებს იწვევს.
,,სხვადასხვა სფეროა მუნიციპალიტეტი და რძის ჩამბარებელი საწარმო, ეს უფრო ბიზნესის საქმეა. მით უფრო, რომ გვაქვს გამოცდილება, როდესაც დონორი ორგანიზაციების დახმარებით საოკუპაციო ზოლის სოფლებში გაიხსნა რძის გადამამუშავებელი საწარმო, მაგრამ  ვერ იმუშავა და დაიხურა.  რადგან ჩვენს მუნიციპალიტეტში მესაქონლეობა ისე არა განვითარებული.  ამ შპს-ს შექმნა მხოლოდ ერთ მიზანს ემსახურება, რომ თავისი მომხრეები დაასაქმონ", -  განაცხადა ხოსრუაშვილმა.
საკრებულოს თავმჯდომარის კოტე თავზარაშვილის განცხადებით, საკითხი ბოლომდე არ იყო დამუშავებული, რაზეც კითხვები გაუჩნდათ საკრებულოს წევრებს და მორიგ საკრებულოს სხდომაზე კვლავ დადგება გამგეობის ინიციატივა დღის წესრიგში. თავად გორის მუნიციპალიტეტის გამგებელი დავით ონიაშვილი დღევანდელ საკრებულოს სხდომას არ ესწრებოდა და ჟურნალისტებთან არც კომენტარი გაუკეთებია.

City Council Rejected Business Initiative of the Gori Municipality Governor
The majority of the City Council members did not support the initiative of the Gori Municipality Governor to establish an Ltd. The district administration petitioned the City Council to establish Ltd Milk Producing Factory.
Temur Khosruashvili, the member of the City Council, declared the state cannot run a business, because it will cause questions.
“The Municipality and Milk Factory are different fields. Milk Factory is business. Moreover, we have experience when with the support of donor organizations the milk factory was opened in the villages close to occupation line, but they did not work and were shut down. Because, cattle farming is not well-developed in our region. The creation of Ltd serves only one goal: to give jobs to their supporters”, - Khosruashvili claimed.
Kote Tavzarashvili, the chairman of the City Council, declared the initiative was not well- elaborated and the members of the City Council had questions. The initiative will be voiced at the next session of the City Council. Davit Oniashvili, the Gori Municipality Governor, neither attended the session nor commented the situation.