‘ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა’ შიდა ქართლში ერთიანობას ინარჩუნებს
პოლიტიკურ ლიდერთა ერთი ნაწილის მიერ ,,ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის" დატოვების შემდეგ უგულავას, ბოკერიასა და ბაქრაძის თანამოაზრეები პოლიტიკურ საქმიანობას პარტია ,,ევროპულ საქართველოში" გააგრძელებენ.  შიდა ქართლის რაიონულ ორგანიზაციებში  ,,ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა" ამ დროისთვის ერთიანობას ინარჩუნებს. როგორც პარტიის ადგილობრივი ორგანიზაციის თავმჯდომარეები აცხადებენ, ყოფილი პრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის გუნდში რჩებიან და 20 იანვრის ყრილობისთვის ემზადებიან.
,,გორის ორგანიზაციის ყველა წევრი რჩება ერთიან ნაციონალურ მოძრაობაში და ვემზადებით 20 იანვრის პარტიული ყრილობისთვის. გორის ორგანიზაცია ყრილობაზე 200 დელეგატით იქნება წარმოდგენილი", - აცხდებს პარტიის გორის ორგანიზაციის თავმჯდომარე კახა ლობჟანიძე.
პარტიის დატოვებას არ აპირებს არც ,,ნაციონალური მოძრაობის" კასპის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე ნუგზარ ნონიაშვილი „ნაციონალური მოძრაობის წევრი ვარ და პოლიტიკურ მოღვაწეობას ვაგრძელებ ნაციონალურ მოძრაობაში, ყრილობაზე კასპის ორგანიზაცია 68 დელეგატით იქნება წარმოდგენილი", - განაცხადა ნონიაშვილმა ,,ერთიან ნაციონალურ მოძრაობაში" რჩებიან ხაშურის და ქარელის ორგანიზაციის თავმჯდომარეები როინ მახარობლიძე და ილია ბურჯანაძე. მათი თქმით პარტიის რიგების დატოვებას არც ადგილობრივი ორგანიზაციის წევრები აპირებენ.
20 იანვარს დაგეგმილ ნაციონალური მოძრაობის ყრილობაზე შიდა ქართლის რაიონული ორგანიზაციებიდან 400 დელეგატი მიიღებს მონაწილეობას.

After one part of the political leaders left the United National Movement, the allies of Ugulava, Bokeria and Bakradze will continue political career in the new political party European Georgia. However, the Shida Kartli regional organizations of the UNM stay united. As the chairpersons of the local organizations state they stay in the team of the former president Mikheil Saakashvili and are preparing for the January 20 assembly.
“All members of the organization in Gori stay in the UNM and we are preparing for the January 20 Assembly. Gori office will participate in the assembly with 200 delegates,” chairman of the Gori organization of UNM Kakha Lobzhanidze.
Neither the chairman of the Kaspi district organization of the UNM Nugzar Noniashvili plans to quit the political party.
“I am a member of the UNM and will continue my political activities in the same party. Kaspi organization of the UNM will have 68 delegates,” Noniashvili said.
The chairmen of the Khashuri and Kareli municipal organizations Roin Makharoblidze and Ilia Burjanadze (respectively) also stay in the UNM. They said neither their members plan to leave the party.
400 delegates will participate in the January 20 assembly of the UNM from the Shida Kartli regional organizations.