გორის ვიცე-მერის ბავშვების ძიძამ ყაჩაღობის ინსცენირება მოაწყო
15 ივნისს, საღამოს საათებში, ქალაქ გორის ვიცე-მერის საცხოვრებელ ბინას ნიღბიანები დაესხნენ თავს და დააყაჩაღეს. თავდაპირველი ვერსიით, დაყაჩაღების დროს დროს, სხეულის დაზიანება მიიღო გორის მერის მოადგილის, გოგა რაზმაძის ბავშვების ძიძამ. სახლიდან ძვირფასეულობა წაიღეს. სამართალდამცველებმა ფაქტზე საქმე  საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 179-ე მუხლის მეორე და მესამე ნაწილით აღძრეს, რაც საცხოვრებელ სახლში უკანონოდ შეღწევასა და ყაჩაღობას გულისხმობს.
მომხდარიდან 24 საათში  შსს-მ ფაქტი გახსნილად გამოაცხადა და ყაჩაღობის ინსცენირებაში ბავშვების ძიძა დაადანაშაულა.
,,გამოძიებით დადგინდა, რომ 1986 წელს დაბადებულმა მ.ჯ.-მ, რომელიც, დაახლოებით, სამი წელია, გორში მოქალაქე გ.რ.-ს ოჯახში ძიძად მუშაობს, აღნიშნული ოჯახიდან, რამდენიმე თვის წინ, ფარულად წამოიღო ოქროს ნივთები. როგორც მან დაკითხვისას აღიარა, საძინებელ ოთახში მდგარი ტანსაცმლის კარადიდან გადმოიღო ჩანთა, სადაც მოთავსებული იყო ოქროს ნივთები, მათი ნაწილი ჩანთიდან ამოიღო, ხოლო დანარჩენი კარადის თავზე დამალა. ბინიდან წამოღებული ოქროს ნივთები მ.ჯ.-მ ლომბარდში ჩააბარა. იმის გამო, რომ ლომბარდიდან ოქროს ნივთების გამოხსნა ვერ შეძლო, ყაჩაღობის ინსცენირება მოაწყო.
2017 წლის 15 ივნისს, დაახლოებით, 16:00 საათზე, მ.ჯ.-მ საძინებელ ოთახში მდგარი კარადებიდან იატაკზე გადმოყარა ტანსაცმელი და სხვა ნივთები, შემოსასვლელ კართან კი ოქროს სამკაულის შესანახი ნაჭრის პატარა ტომრები დაყარა. შემდეგ მისაღები ოთახის კედელს თავი დაარტყა, რა დროსაც შუბლის არეში დაზიანება მიიყენა. ამის შემდეგ  საძინებელ ოთახში გავიდა იატაკზე, ბავშვების საწოლთან, დაჯდა და დიასახლისის მოსვლას დაელოდა. სახლში დაბრუნებულ დიასახლისს მ.ჯ.-მ მოატყუა, თითქოს თავს ყაჩაღები დაესხნენ", - ნათქვამია შსს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
შსს ინფორმაციით,  ძიძა  აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს. უწყების ინფორმაციით, უახლოეს პერიოდში საქმეზე მოხდება კვალიფიკაციის შეცვლა შესაბამისი მუხლით.
არც გორის ვიცე-მერი და არც მისი ბავშვების ძიძის ოჯახი ჟურნალიტებთან კომენტარს არ აკეთებენ. შსს პრესსამსახურის განცხადებით, მომხდარზე გამოძიება სსკ 177-ე მუხლის მეორე ნაწილის ა და ბ ქვეპუნქტით მიმდინარებს, რაც გულისხმობს ქურდობას, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია.
შსს პრესსამსახურის ინფორმაციით, გორის ვიცე-მერის ბავშვების ძიძა არ არის დაკავებული, მომხდარის მიუხედავად, გოგა რაზმაძესა და მის ოჯახს ძიძის მიმართ პრეტენზიები არ გააჩნიათ.

Baby-sitter at the Family of Gori Vice Mayor Faked Robbery of the Family
In the evening of June 15, masked people attacked the house of the Gori vice-mayor and robbed them. According to the initial information, the baby-sitter of the vice-mayor’s children was injured. The robbers took the jewelry. Law enforcement bodies started criminal investigation under the Article 179 Part II and Part III of the Criminal Code of Georgia that is about illegal entry into other’s dwelling and robbery.
24 hours later the Ministry of Internal Affairs declared the accident resolved and blamed the baby-sitter in the faking the robbery.
“Investigation established that M.J. (DoB 1986) who has been employed in the family of G.R. as a baby sitter already for three years, illegally appropriated jewelry from the family of his employer three months ago. As she stated in her confession she appropriated part of the jewelry from the bag located in the wardrobe and hid part of the jewelry on the top of the wardrobe. later M.J. pawned the appropriated jewelry. Owning to the fact that she failed to return stolen jewelry from the pawn shop, she staged the armed assault to cover up the traces of crime committed by her earlier.
The Detainee scattered the clothes from the wardrobe in the bedroom and lobby and threw jewelry bags on the floor of the entrance. Then she inflicted a self-injury in forehead area by hitting head against the wall, went to the bedroom and waited for the house owners to come. When house owners arrived, she stated that was subject to the armed assault,” the MIA statement reads.
According to the MIA, the baby-sitter pledged guilty and soon the qualification of the charge will be changed.
Neither the Gori vice-mayor, nor the family members of the baby-sitter make comments with the journalists. According to the MIA, the investigation is going under the Article 177 Part II a and b of the Criminal Code of Georgia, that is about the thievery which caused significant damage.
According to the MIA press-center, the baby-sitter of the Gori vice-mayor is not arrested. Despite the incident, Vice Mayor and his family have not appealed against the baby-sitter.