დეკანოზ გიორგი მამალაძის ადვოკატების სასწრაფო პრესკონფერენცია
დღეს, 13:00 საათზე, თბილისის ადამიანის უფლებათა სახლში პრესკონფერენციას გამართავენ დეკანოზ გიორგი მამალაძის ადვოკატები - მიხეილ რამიშვილი და ადამიანის უფლებათა ცენტრის იურიდიული სამსახურის უფროსი, თამარ ავალიანი, რომელიც სააპელაციო სასამართლოში ეიცავს დეკანოზ გიორგი მამალაძის ინტერესებს.
პრესკონფერენცია ეხება 11 დეკემბერს #9 პენიტენციური დაწესებულების თანამშრომელთა მხრიდან არსებული კანონმდებლობის დარღვევით ადვოკატისთვის საქმიანობის ხელშეშლისა და დეკანოზ გიორგი მამალაძის პირადი, კონფიდენციალური ინფორმაციის გამღჟღავნების ფაქტს.
მისამართი: თბილისის, აკაკი გახოკიძის ქ. 11ა, 0 სართული - თბილისის ადამიანის უფლებათა სახლის საკონფერენციო დარბაზი

Urgent press-conference of the advocate of Deacon Giorgi Mamaladze
Today, at 13:00 pm, the advocates of the deacon Giorgi Mamaladze Mikheil Ramishvili and the head of the Legal Aid Service at Human Rights Center Tamar Avaliani, will hold press-conference in the conference hall of Human Rights House Tbilisi. Tamar Avaliani represents the interests of Giorgi Mamaladze at the Appeal Court.
The press-conference is about hindering professional activities of the advocate and disclosing the personal information on Deacon Giorgi Mamaladze from the side of prison # personnel on December 11.