გიორგი სანაიას ქვრივის სარჩელს 5 ნოემბერს განიხილავენ
თბილისი, მედია-ნიუსი. 28 ოქტომბერს უზენაესმა სასამართლომ ჟურნალისტ გიორგი სანაიას მეუღლის ხათუნა ჩხაიძის საკასაციო საჩივრის განხილვა, სახელმწიფო ბრალმდებელის გამოუცხადებლობის გამო, 5 ნოემბერისთვის გადადო.
30 ივლისს თბილისის საოლქო სასამართლომ გიორგი სანაიას მკვლელობისთვის მსჯავრდებულ გრიგოლ ხურცილავას 13-წლიანი პატიმრობა არ შეუმცირა, თუმცა გლდან-ნაძალადევის რაიონული სასამართლოს განაჩენი მაინც შეცვალა და მკვლელობის მოტივად მსხვერპლის მხრიდან მსჯავრდებულის სექსუალური შეურაცხყოფა მიიჩნია.
უზენაეს სასამართლოში გიორგი სანაიას ქვრივი აცხადებდა, რომ ის დაინტერესებულია გაარკვიოს, ვინ იყო სანაიას მკვლელობის შემკვეთი, ხოლო სულაც არ გამორიცხავს, რომ შემსრულებელი გრიგოლ ხურცილავა იყოს.
გრიგოლ ხურცილავა კი თავის მხრივ სასჯელის შემსუბუქებას ითხოვდა. რაც შეეხება გენერალურ პროკურატურას, გენპროკურორის მოადგილე კახა კობერიძე ჯერ კიდევ 31 ივლისს აცხადებდა, რომ მზადაა საქმე ხელახლა გამოიძიოს.

Appeal of Giorgi Sanaia’s Widow to be Discussed on November 5
Tbilisi. 28.10.04.Media News. On October 28, the Supreme Court postponed the discussion of the cassation appeal of Khatuna Chkhaidze, Giorgi Sanaia’s wife till November 5, due to non-attendance  of the State Prosecutor.
On July 30, Tbilisi Regional Court failed to decrease the 13 year sentence of Grigol Khurtsilava, who has been accused of assassinating the journalist Giorgi Sanaia. Nevertheless, the Court revoked an earlier decision of Gldani-Nadzaladevi District Court and considered the victim’s sexual insult to the convict as the motive for the crime.
In the Supreme Court Giorgi Sanaia’s widow demanded the identification of the person who ordered Giorgi’s assassination and did not exclude the possibility that Grigol Khurtsilava was merely executing an order.
Grigol Khurtsilava himself requested a shorter period of imprisonment. As for the General Prosecutor’s Office, on July 31 Kakha Koberidze, Deputy Prosecutor General stated that he was ready to investigate the case.