ლია ტოკლიკიშვილი: ჟურნალისტის სახლიდან უკანონოდ გვასახლებენ
თბილისი.19.08.07.მედიანიუსი. "იუსტიციის სამინისტროს სააღსრულებო დეპარტამენტი ჟურნალისტის სახლიდან რედაქციებს უკანონოდ ასახლებს", - განაცხადა "მედიანიუსთან" საუბრისას გაზეთ "ახალი 7 დღის" მთავარმა რედაქტორმა ლია ტოკლიკიშვილმა.
მისი თქმით, "ახალი 7 დღეც" და სხვა გაზეთებიც არიან მოიჯარეები, მათი ხელშეკრულებები არ არის ანულირებული და რედაქციების  შენობიდან გამოსახლების უფლება არავის აქვს. "სააღსრულებო დეპარტამენტი კანონის დაცვის გარეშე შემოიჭრა ჟურნალისტის სახლში და ცდილობს ჩვენს გაძევებას. მათ არ წარმოუდგენიათ არავითარი დამადასტურებელი საბუთი, თუ რატომ გვასახლებენ შენობიდან", - განაცხადა ლია ტოკლიკიშვილმა.
ჟურნალისტის სახლში განთავსებულია გაზეთ "ახალი 7 დღის", ჟურნალ "თაბორის", გაზეთ "საქართველოს რესპუბლიკის" და გამომცემლობა "სამშობლოდან" რამდენიმე დღის წინ გამოსახლებული სხვადასხვა გაზეთის რედაქციები.
როგორც "მედიანიუსს" იუსტიციის სამინისტროში განუცხადეს, ჟურნალისტის სახლში სააღსრულებო დეპარტამენტის თანამშრომლები კანონიერად არიან შესული და ისინი სასამართლოს გადაწყვეტილებას აღასრულებენ.

Lia Toklikishvili: “We Are Illegally Evicted from Journalists’ House”
Tbilisi.19.08.07.Medianews. “Execution Department within the Defense Ministry illegally evicts editorial offices from the Journalists’ House,” said Lia Toklikishvili, editor-in-chief for the newspaper “Akhali 7 Dge” (New 7 Days) in her conversation with Medianews.
Toklikishvili said that her newspaper as well as other editorial offices has leased their offices in the building. Their contacts are not cancelled and nobody had right to evict them from the building. “Execution department broke into the Journalists’ House illegally and tries to expel us. They have not provided any documents on the base of which they are evicting us from here,” said Toklikishvili.
Editorial offices of “Akhali 7 Dge”, magazine “Tabori”, newspaper “Sakartvelos Respublika” (Georgian Republic) and Publishing House “Samshoblo” (Motherland) that was evicted from its previous office several days ago, were located in the Journalists’ House.
Representatives of the Ministry of Justice said in their interview with Medianews that officials from the Execution Department entered the Journalists’ House legally. They are executing court decision.