გაზეთ "ლიტერატურული საქართველოს" რეადაქციას შენობა დაატოვებინეს
თბილისი.21.08.07.მედიანიუსი. თბილისის მერიის ზედამხედველობის სამსახურმა თბილისში, გუდიაშვილის #2-ში მდებარე შენობიდან გაზეთ „ლიტერატურული საქართველოს" რეადაქცია გამოასახლა. გაზეთის თანამშრომლებს დღეს ოფისი დალუქული დახვდათ.
პოლიცია და ზედამხედველობის სამსახური „ლიტერატურული საქართველოს" შენობაში გამთენიისას შევიდნენ და ინვენტარი გამოიტანეს. როგორც “მედიანიუსს” რედაქციის თანამშრომელმა დავით კახაბერმა განუცხადა, მათთვის შენობის დაცლის მოთხოვნით არავის მიუმართავს. პოლიციამ და ზედამხედველობის სამსახურის თანამშრომლებმა კი  კარი ძალით გააღეს.

Newspaper “Literaturuli Sakartvelo” Was Evicted from the Building
Tbilisi.21.08.07.Medianews. Tbilisi City Hall Supervision Department evicted the editorial office of the newspaper “Literaturuli Sakartvelo” (Literary Georgia) from the building in Gudiashvili Street # 2 in Tbilisi. Today newspaper personnel found the door sealed up in the morning.
Police and supervision department employees broke into the building of the newspaper early in the morning and carried out the equipment from there. As Davit Kakhaberi, employee of the editorial office, said in his conversation with Medianews, nobody had applied to them to empty the office. Policemen and Supervision Department’s representatives broke into the building forcibly.