გაერთიანებული ახალგაზრდული მოძრაობა თბილისში სპეციალურ ყუთებს დადგამს
დღეიდან გაერთიანებული ახალგაზრდული მოძრაობა მეტროსადგურ „რუსთაველთან“, „თავისუფლებასთან“ და თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ყველა კორპუსთან ყუთებს დადგამს.
ახალგაზრდებს შეეძლებათ ფურცელზე საკუთარი ვინაობა და კოორდინატები დაწერონ და ყუთებში ჩააგდონ. ამით ისინი ავტომატურად ახალგაზრდული მოძრაობის წევრები გახდებიან. თითოეული ახალგაზრდა, რომელიც ყუთში საკუთარი ვინაობის შესახებ ინფორმაციას ჩააგდებს, საიდენტიფიკაციო ბარათს მიიღებს.
„ყველა ახალგაზრდას მოვუწოდებთ შემოგვიერთდნენ. ჩვენ ახალი დემოკრატიული, ძლიერი სახელმწიფოს შენებას ვიწყებთ. ყველას ვურჩევ დიდი ისტორიული მომენტის თანამონაწილე გახდეს“, - განაცხადეს მთაწმინდის პანთეონში გუშინ გამართულ პრესკონფერენციაზე გაერთიანებული ახალგაზრდული მოძრაობის წარმომადგენლებმა.
მოძრაობის წარმომადგენელთა განცხადებით, უახლოეს დღეებში სხვადასხვა ადგილებში თეატრალიზებული აქციები ჩატარდება.

The United Youth Organization will Place Special Boxes around Tbilisi
From today the United Youth Organization is going to place special boxes near the Rustaveli and Freedom Square Metro Stations and near all the buildings of Tbilisi State University as well.
Young people will have a splendid opportunity to write their name on a sheet of paper and drop it in the box and they will automatically become members of youth movement. Each of those who drop a sheet of paper in the box containing there detailed personal information will receive a special identity card.
“We call for support from every young person. We are beginning to build a new democratic state. And we advise everyone to be a participant of this historic moment.”- announced the representatives of youth movement yesterday at the press conference in the Mtatsminda Pantheon.
The representatives of the movement state they will hold theatrical performances in different places during the coming days.,