ევროპის კომერციული ტელევიზიების ასოციაცია „იმედის“ გათიშვას აპროტესტებს
ევროპის კომერციული ტელევიზიების ასოციაცია ევროპის 34 ქვეყანაში მოქმედი ტელეკომპანიების სახელით შეშფოთებას გამოხატავს ტელეკომპანია „იმედის” გათიშვისა და დანარჩენი არასახელმწიფო მაუწყებლებისთვის  ახალი ამბების გადაცემის აკრძალვის გამო.
ასოციაციის წარმომადგენლები ევროკავშირის ინსტიტუტებს მოუწოდებენ, მკაფიოდ განუმარტონ საქართველოს ხელისუფლებას, რომ დამოუკიდებელი მედია-საშუალებები დღევანდელ ევროპაში არ იხურება.
ასოციაციის გენერალური დირექტორის როს ბიგამის განცხადებით, დემოკრატიულ საზოგადოებაში არ არსებობს გარემოება, რომელიც გაამართლებს სამხედრო პოლიციის მიერ დამოუკიდებელი მაუწყებლის ეთერიდან ძალის გამოყენებით გათიშვას. იგი პლურალისტურ მედიას ევროპული დემოკრატიის ქვაკუთხედს უწოდებს და იმედს გამოთქვამს, რომ ევროპული ინსტიტუტები მათთან ერთად დაგმობენ ამ სრულიად მიუღებელ საქციელს და საქართველო მალე დაუბრუნდება ევროპული, დემოკრატიული განვითარების გზას.

The European Commercial TV Association, acting on behalf of TV stations in 34 countries, expressed their deep concern with the suspension of Imedi TV’s broadcasts and the imposition of restrictions on other independent TV stations that prevents them from broadcasting news.
The Association’s representatives call on the European Union to tell the Georgian government that independent media sources cannot be shut down in Europe at present.
According to Ross Biggam, the Director-General of the European Commercial TV Association, there is no circumstance in any democratic society that would justify using the military police and force to shut down a TV station broadcasting live. He declared that a pluralistic media is the cornerstone of European democracy. He hopes that European institutions will condemn this unacceptable act and that Georgia will soon return to a more European and democratic development.